Reklama

Porzucone szczenię zamarzłoby na ulicy gdyby nie interwencja tej niezwykłej opiekunki

<p>Gęś objęła szczenię, aby je ogrzać, niczym własne dziecko</p> dog-wow

Gęś objęła szczenię, aby je ogrzać, niczym własne dziecko

© YouTube

Przez wiele lat myślano, że empatia i bezinteresowna pomoc to cechy wyłącznie ludzkie – choć to właśnie człowiek tak często udaje, że nie widzi nieszczęścia rozgrywającego się na jego oczach. Tymczasem już nie jeden raz udowodniono, że empatii można z powodzeniem uczyć się od zwierząt. Takiej właśnie empatycznej gęsi ten mały piesek zawdzięcza życie!

Przez Anna Zielińska-Hoşaf

Opublikowano 17.04.2020, 20:34, aktualizacja dnia 04.01.2022, 11:43

Pomoc z niespodziewanej strony

Te niezwykle wzruszające zdjęcia obiegły cały internet. Samotne, bezradne szczenię, prawdopodobnie porzucone przez matkę, trzęsło się z zimna na ulicy. Bez pomocy nie miało szans na przeżycie. Na szczęście znalazła się osoba, która chciała pomóc pieskowi. Jednak zanim do niego podeszła, stała się świadkiem niezwykłej sceny. Do szczenięcia zbliżyła się… gęś!

Świadek zdarzenia myślał, że ptak chce zaatakować pieska, dlatego bacznie obserwował scenę i pozostał w pogotowiu. Jednak to, co zobaczył, absolutnie go rozczuliło i jedynie popchnęło do wyjęcia aparatu fotograficznego. Gęś z ogromną troską otoczyła pieska skrzydłami, ogrzewając jego drobne ciałko.

Podwójne szczęście

Zupełnie nieznajoma gęś przytuliła szczenię, gładząc je jednocześnie dziobem po główce. W końcu piesek zasnął. Tego dnia miał podwójne szczęście – nie tylko uratowała go nieoczekiwana wybawicielka, ale później fotograf, świadek całego zdarzenia, zabrał malucha do domu. Piesek jest cały i zdrowy!

To nie pierwszy raz, gdy gęś lub kaczka zaprzyjaźnia się z psem, a para przyjaciół tworzy naprawdę silną więź. Jednak widok dorosłej, obcej gęsi bezinteresownie ratującej szczenię, jest wyjątkowo piękny!

 

Zostaw komentarz

0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz