Reklama

Pojechała odebrać swojego zagubionego pitbulla. Zamiast niego, czekała ją bardzo przykra niespodzianka

Pojechała odebrać swojego zagubionego pitbulla. Zamiast niego, czekała ją bardzo przykra niespodzianka dog-angry © Unsplash/LaCellia Pruitt

Ten pies był dla niej całym życiem, a teraz nie wiadomo, czy kiedykolwiek go jeszcze zobaczy!

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano 26.04.2020, 15:16, aktualizacja dnia 04.01.2022, 11:43

 

Pies znika

Dla Jeanne Zippel opiekunki Sugar z Los Angeles, schronisko, które tymczasowo zaopiekowało się jej psem, okazało się zanadto skuteczne. Zamiast przekazać psa właścicielce, oddali go przez pomyłkę do adopcji. Teraz nie wiadomo, czy uda się odzyskać psa. 

Sugar to uroczy, 4-letni pitbull. Jej dotychczasowa opiekunka mówi ze łzami w oczach „ja uratowałam ją, a ona uratowała mnie”. 

Pewnego dnia Jeanne wychodząc po jedzenie dla psa, nie domknęła bramy. Sugar wyszła poza posesję i nie wróciła. Jeanne od razu zaczęła jej szukać i w końcu znalazła ją na stronie Animal Foundation. Pies był przeznaczony do adopcji. 

Skontaktowała się z ośrodkiem, potwierdziła, że to jej pies i umówiła się na odbiór Sugar następnego dnia. 

Największy koszmar każdego opiekuna 

Kiedy opiekunka psa przyjechała do schroniska dowiedziała się, że psa już tam nie ma. Imię psa zostało zmienione na Hollywood i pod takim imieniem pies został oddany do adopcji. 

Jeanne była w szoku. Nie pogodziła się z sytuacją i zażądała rozmowy z kierownictwem. Schronisko przyznało się do błędu i skontaktowało z adopcyjną rodziną pitbulla. Niestety nowi właściciele psa uznali, że nie oddadzą go byłej opiekunce. Zapłacili za adopcję i chcą zatrzymać psa.  

Sprawa jest w toku, bo opiekunka nie zamierza pozwolić na to, by ktoś inny zajmował się jej psem, a jednocześnie nowi opiekunowie, nie chcą oddać psa. Animal Foundation nie może odebrać go siłą – być może potrzebny będzie nakaz sądowy. 

Błędem opiekunki był zdecydowanie brak czipa. Gdyby pies został zaczipowany, do omyłkowej adopcji na pewno by nie doszło. 

Jak zaczipować psa – sprawdź i zaczipuj swojego pupila! 
 
Vegas woman says missing dog found, mistakenly given to new family

A Las Vegas woman says she found her missing dog on the Animal Foundation's website. But when she went to pick up the dog, it had already been adopted by someone else. Austin Carter KTNV reports: bit.ly/2K98diK

Posted by KTNV Channel 13 Action News on Thursday, April 16, 2020

 

Zostaw komentarz

0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz