Reklama

Mężczyzna budzi swoją głuchą i niewidomą suczkę. Jej reakcja wzrusza internautów na całym świecie (VIDEO)

Mężczyzna i jego pies z niepełnosprawnościami. dog-happy © Instagram @lola_plum365

To kilkudziesięciosekundowe nagranie podbija serca internautów w sposób geometryczny. Nie ma w tym nic dziwnego, w czasie pandemii wszyscy jesteśmy spragnieni czułości i opieki, a ten filmik jest najwspanialszym wyrazem bezwarunkowej miłości.

Przez Agnieszka Marczak

Opublikowano , aktualizacja dnia

 

Aiden, asystent weterynarza z Tennessee, miał już dwa psy, kiedy w jego życiu pojawił się Plum.

To ponadroczny, mały owczarek australijski, który od urodzenia nie widzi i nie słyszy. Plum po urodzeniu był w domu tymczasowym kolegi Aidena i gdy ten tylko poznał malucha, od razy się w nim zakochał.

Mimo że w domu miał już amstaffa i doga niemieckiego, nie widział przeciwskazań, by przygarnąć jeszcze jednego czworonoga. Zwierzęta z niepełnosprawnościami to na pewno wyzwanie, ale warto je podjąć. Aiden na początku był zestresowany, jak opiekować się psem, który nie widzi i nie słyszy.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Lola and Plum (@lola_plum365) on

Poznaj rasę: owczarek australijski
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Lola and Plum (@lola_plum365) on

Jak się komunikować?

Z biegiem czasu Plum i jego opiekun wypracowali system, jak się ze sobą komunikować. Przykładowo, kiedy Aiden chce, by Plum usiadł, dotyka jego podbródka. By mu powiedzieć, w którą stronę ma iść, kieruje jego pyszczkiem w odpowiednim kierunku.

Nasze serca podbił filmik, na którym Aiden prezentuje, jak budzi Pluma. Kładzie się w pobliżu i delikatnie w niego dmucha. Z początku pies wydaje się zaskoczony, ale już po chwili wie, o co chodzi i podbiega w stronę podmuchu, do swojego opiekuna i zaczyna się radosne i czułe powitanie. Miód nie tylko na nasze serca: filmik obejrzało już ponad 50 milionów użytkowników!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Aiden Michael Mann 🏳️‍🌈 (@aiden_m365) on

Uwaga na pseudohodowle!

Aiden był zaskoczony popularnością nagrania, ale wkrótce zaczął je wykorzystywać, aby zwrócić uwagę na niebezpieczeństwa, jakie wiążą się z nieodpowiedzialną hodowlą psów o umaszczeniu merle (marmurkowym). Szczeniaki narodzone z dwóch psów o umaszczeniu merle, często rodzą się z anomaliami genetycznymi, które grożą niepełnosprawnością.

Mamy nadzieję, że historia Pluma i Aidena uczuli miłośników zwierząt, aby nie kupowali psów z nielegalnych hodowli, gdzie odbywają się niebezpieczne praktyki hodowlane.

Jak rozpoznać pseudohodowlę? Oto kilka wskazówek
Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz