Reklama

Kupują buldoga w hodowli, ale jeden szczegół zmienia wszystko

Bulgdog z rozszczepem kręgosłupa dog-wow © Facebook.com

Historia Huck’a mogła być tragiczna. Na szczęście wszystko skończyło się dobrze. 

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano 25.04.2020, 19:45, aktualizacja dnia 04.01.2022, 11:43

 

Nieprofesjonalny hodowca

Huck został kupiony od hodowcy i przybył do domu, kiedy był maleńkim szczeniakiem. Kilka tygodni później rodzina zorientowała się, że buldog ma problemy zdrowotne. Głównym problemem było wypróżnianie. Zaniepokojona rodzina postanowiła wrócić z psem do hodowcy. Ten zachował się jednak nieprofesjonalnie i zamiast przyjąć chore zwierzę, zaoferował rekompensatę w postaci innego szczeniaka, ale nie przyjął z powrotem chorego Huck’a. 

Nie mogąc pozostawić psa bez pomocy, opiekunowie pojechali z nim do weterynarza. Chcieli zrozumieć, w czym tkwi problem i czy można psu jakoś pomóc. 

Ważne spotkanie z weterynarzem

Kiedy ze swoim drugim szczeniakiem pojechałi do Harbor Point Animal Hospital, powiedzieli weterynarzowi o problemie Hucka. Lekarka zdecydowała się przyjąć małego pacjenta. Diagnoza nie była pocieszająca. 

Okazał się, że szczenię ma rozszczep kręgosłupa. Jest to wada rozwojowa, która pojawia się we wczesnym życiu płodowym i polega na braku tylnej części kręgów, co prowadzi do powstania przepukliny. W jej efekcie, w zależności od umiejscowienia problemu, pies może mieć różnego rodzaju dolegliwości – od trudności w poruszaniu się do całkowitego paraliżu. 

Po usłyszeniu diagnozy rodzina zamarła. Dopiero co wzięli nowego szczeniaka, Nie byli przygotowani na życie z kaleką. I wtedy zdarzył się cud. Dr Jamie Laity zdecydowała się adoptować Hucka. 

Poznaj rasę buldog angielski
 

Dr. Laity has a very special announcement to make! Last Friday a 3 month old English Bulldog was surrendered to Harbor...

Posted by Harbor Point Animal Hospital on Wednesday, March 14, 2018

Adopcja z głębi serca 

Jako weterynarz, Laity wiedziała doskonale, na co się decyduje. Wada Hucka powoduje, że ma on problemy z trzymaniem moczu i kału. Musi nosić pieluchę i wymaga częstych kąpieli. Okazuje się jednak, że pies się do tego przyzwyczaił i pielucha mu nie przeszkadza, a kąpiele wręcz uwielbia. 

Ponieważ pies nie może pozostawać sam, codziennie towarzyszy swojej opiekunce w pracy w Harbor Point Animal Hospital i szybko zyskał tam status gwiazdy. Najczęściej przesiaduje na recepcji, gdzie wita nowych pacjentów. 

Niechciany i kaleki, dziś Huck jest uwielbianym przez wielu ludzi psem, który świetnie odnajduje się w swojej nowej roli – recepcjonisty w klinice weterynaryjnej. 

Jeśli Ty też chcesz adoptować psa, zajrzyj do naszej rubryki adopcyjnej, gdzie znajdziesz ogłoszenia z całej Polski.

Zostaw komentarz

0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz