Reklama

Kociak bez dwóch łapek cudem zyskuje nowe życie i kumpla rasy golden retriever

kotka-duck-z-golden-retrieverem dog-cat-wow © Instagram - Purrasic Duck

Duck to kotka, której, mimo tego, że nie ma dwóch łapek, nic nie jest w stanie jej powstrzymać! Teraz towarzystwa dotrzymuje jej golden retriever. Jednak zanim pojawił się na drodze Duck, jej życie nie było usłane różami.

Przez Marcelina Smugowska

Opublikowano , aktualizacja dnia

Kilka miesięcy temu Duck z bardzo ciężką kontuzją trafiła do kliniki dla zwierząt na Florydzie. Została znaleziona z zaklinowanymi przednimi łapkami. Mimo niewyobrażalnie ciężkiego startu, kociak był zdeterminowany, aby żyć.

Tragiczne początki 

"Przywieziono ją do kliniki mojej siostry, na szczęście mają niesamowitego chirurga, który chciał uratować jej życie i zdecydował się na przeprowadzenie podwójnej amputacji" - napisał na Instagramie właściciel Duck. "Podejrzewamy, że kotka próbowała ogrzać się w komorze silnika samochodu i tam się zaklinowała" - dodaje. 

Dzielny kociak przetrwał trudną operację. A kiedy był już wystarczająco zdrowy, planowo oddać go pod opiekę  rodziny zastępczej, w zaciszu kochającego domu dochodzić do siebie.

Nowe życie

"Wziąłem ją do siebie (jako opiekun zastępczy), a ona bardzo szybko zaaklimatyzowała się w nowym domu" - relacjonuje właściciel Duck. "Nie zajęło jej dużo czasu, by przystosować się i zacząć samodzielnie spacerować po domu” - dodał. 

Kotka szybko zorientowała się jak używać tylnych łapek, aby szybko się przemieszczać. Mała Duck nie pozwala, aby cokolwiek ją spowolniło. Odkryła już każdy zakamarek w swoim nowym domu i jest tam naprawdę szczęśliwa

Mimo, że właściciele zakupili dla niej specjalny wózek, kotka nie jest fanem tego urządzenia i woli biegać na swoich dwóch łapkach. 

Przeczytaj, jak wygląda opieka nad niepełnosprawnym kotem

Piękna przyjaźń 

Duck ma naprawdę liczną rodzinę: trzech psi braci w tym golden retriever, kocią siostrę i sześć kur, z którymi spędza wolny czas na podwórku.

Co prawda, psy przerastają małą kotkę swoimi gabarytami, ale to, czego jej brakuje, nadrabia energią i osobowością. Duck lubi gonić się z nimi po domu i uczyć się od nich nowych sztuczek jak szczeniak.

Piękna przyjaźń, która wzrusza do łez. Sami zobaczcie!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Duck (@purrasicduck) on

Przeczytaj także: Konstruuje protezy dla kociąt z odpadków i efekt jest niewiarygodny!

Źródło: lovemeow.com

Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz