Reklama

W czasie pandemii, ta kobieta dokonała nieprawdopodobnej rzeczy, aby pomóc bezdomnym psom

Uratowane_psy_z_Cypru dog-wow

Andrea Siddons to prawdziwa psia bohaterka

© Faceboook.com/@www.dogs4rescue.co.uk

Andrea Siddons to prawdziwa psia bohaterka. Dzięki niej kilkadziesiąt psów uniknęło śmierci. 

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano 21.05.2020, 15:21, aktualizacja dnia 04.01.2022, 11:43

200 tys. psów i prawie 2 mln kotów – to ilość bezpańskich zwierząt mieszkających na Cyprze. Kiedy zamknięto granice i turyści przestali przylatywać na wyspę, dla wielu z tych zwierząt oznaczało to powolną głodową śmierć. Zamknięte restauracje, z których dostawały resztki, brak dokarmiających zwierzęta turystów sprawiły, że na ulicach było coraz więcej psów przypominających szkielety obciągnięte skórą. Andrea nie mogła znieść myśli, że tak wiele z nich będzie skazanych na śmierć. 

Andrea Siddons współpracuje z organizacją Cyprus Dog Rescue. Jej siła i determinacja pozwoliły na zorganizowanie specjalnego transportu i Boeingiem 747 przywieziono do Wielkiej Brytanii 50 psów, które rozpoczęły nowe życie. 

Niezwykły lot cargo 

Andrea, wraz z pomocą innych osób z kilku organizacji (w akcjibrał udział również Graham Shackleton z  Rescue & Rehome Cyprus oraz członkowie organizacji 101 Pet Express) zorganizowała przylot zwierząt. Do transportu wykorzystano samolot, który przywiózł na Cypr zaopatrzenie medyczne. Miał wracać pusty, ale udało się ulokować w nim 50 transporterów z psami i kotami. 

W czasie lotu towarzyszyła psiakom specjalnie przeszkolona załoga. Po przylocie, zwierzęta przeszły kwarantannę i część z nich już została przekazana do nowych domów, gdzie czeka na nie nowe, bezpieczne życie i codziennie pełna miska. 

 
Rescued Street Dogs Catch Boeing 747 To UK

Thanks to Pawsome Pets for making this video about the incredible lengths Andrea Siddons of Cyprus Dog Rescue went to to rescue 50 dogs. We are in awe of her determination and dedication. Photo of Elsa this afternoon in the comments 😍

Posted by Dogs 4 Rescue on Wednesday, April 22, 2020

Tak wyglądał jeden z uratowanych psów: 

A tak wyglądał już po kilku tygodniach życia w Wielkiej Brytanii: 

Jeśli Ty też chcesz pomóc bezdomnemu zwierzakowi, zajrzyj do naszych ogłoszeń.

Zostaw komentarz

0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz