Reklama

Zauważyła, że maseczki powodują podrażnienia na twarzy. Razem ze swoim rottweilerem postanowiła temu zaradzić

dogtor_LOKI dog-happy © Instagram.com/dogtor.loki

Loki, pies terapeuta, razem ze swoją opiekunka stworzyli akcję Hero Healing Kits – zestawy dla lekarzy i pielęgniarek, które niosą radość i uśmiech. 

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano , aktualizacja dnia

Loki, pies terapeuta na FaceTime

Loki to suczka rasy rottweiler należąca do Caroline – studentki medycyny. Jest psem terapeutycznym i pracuje w Maryland Hospital. Wszyscy ją tam uwielbiają. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Loki ♀️🎀the Therapy Rottweiler (@dogtor.loki) on

Ze względu na epidemię, wizyty psów terapeutów zostały niestety zakazane. Pacjenci oraz personel medyczny nie mogą przytulić się do psa ani uśmiechnąć do jego przyjaznego pyska. Caroline postanowiła organizować wizyty online, za pomocą aplikacji FaceTime. 

W trakcie takich wizyt, Caroline zauważyła, że wiele pielęgniarek i lekarzy, ze względu na ciągłe noszenie maseczek, ma podrażnioną skórę twarzy. Dopada ich też zmęczenie, znużenie i wyraźnie brakuje im energii. Postanowiła im pomóc. Tak narodziły się zestawy kosmetyków dla personelu medycznego. 

Zestawy pomocowe dla bohaterów

Caroline zaprojektowała specjalne zestawy dla personelu szpitalnego, w skład którego wchodzi: krem łagodzący, zasypka, kilka saszetek z dobrą kawą, smakowa herbata, batoniki energetyzujące, lecznicza pomadka do ust, wazelina. Wszystko zapakowane jest w małą, poręczną saszetkę a do niej dołączone zdjęcie Loki.

Caroline uważa, że nawet samo przypomnienie sobie lubianego rottweilera pozwoli medykom na chwilę zapomnieć o codzienności. 

 

Carolina opublikowała swój pomysł w social media i rozpoczęła zbiórkę. Udało się jej zorganizować 1400 zestawów, które (w towarzystwie Loki) dostarczyła do szpitala w Maryland. 

Personel medyczny zdecydowanie docenił gest. Sami zobaczcie: 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Loki ♀️🎀the Therapy Rottweiler (@dogtor.loki) on

 

Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz