Reklama

Policyjny owczarek niemiecki zostaje skazany na uśpienie. Pomoc przychodzi w ostatniej chwili

Pies policyjny. dog-happy

Rudolf służył w lubaczowskiej policji przez 8 lat

© Facebook @zlubaczowa

Owczarek niemiecki przez osiem lat służył w lubaczowskiej policji. Ścigał przestępców, poszukiwał osób zaginionych, zabezpieczał imprezy masowe. Niedawno weterynarz uznał, że pies musi zostać uśpiony.

Przez Agnieszka Marczak

Opublikowano 01.05.2020, 07:08, aktualizacja dnia 04.01.2022, 11:43

 

Czworonożny detektyw

Rudolf, pies rasy owczarek niemiecki, przed ośmiu laty został zatrudniony w policji w Lubaczowie jako pies patrolowo-tropiący. Do jego zadań należało ściganie przestępców, poszukiwanie osób zaginionych i zabezpieczanie imprez masowych oraz meczów piłkarskich. Do jednych z największych sukcesów czworonożnego policjanta należy zatrzymanie złodzieja samochody w 2015 roku.

Poznaj rasę: owczarek niemiecki

Pies brał również udział w spotkaniach profilaktycznych dla dzieci. Odwiedzał szkoły i przedszkola, gdzie wraz ze swoim towarzyszem mł. asp. Leszkiem Wróblem uczył uczniów zasad bezpieczeństwa.

Dowiedz się, na czym polega praca psów policyjnych

Przymusowa emerytura

W kwietniu tego roku Rudolf musiał zakończyć służbę. W wyniku ciężkiej choroby, weterynarz podjął decyzję o uśpieniu psa.
I wtedy do akcji wkroczył mł. asp. Wróbel, przewodnik Rudolfa. Uznał, że nie może pozwolić na uśpienie przyjaciela i postanowił, że się nim zajmie.

Rudolf był zawsze wierny i oddany swojemu ludzkiemu towarzyszowi. Teraz przyszła pora na odwdzięczenie się czworonogowi.

Dzięki mł. asp. Wróblowi pies będzie mógł dożyć spokojnie swoich dni na emeryturze w towarzystwie przyjaciela i jego rodziny.

Poznaj historię Jupitera - psa tropiącego z Francji

Źródło: zlubaczowa.pl

Zostaw komentarz

0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz