Reklama

Koci hotel oferuje darmową opiekę, aby pomóc opiekunom w dobie pandemii

kot w hotelu
cat-happy

Hotel Cat oferuje kotom prawdziwie luksusowe apartamenty!

© Facebook.com/HotelCat.co.uk

Pandemia COVID-19 wpłynęła w jakiś sposób na życie większości ludzi. Mimo obostrzeń przeciętny człowiek jest jednak w stanie zadbać o potrzeby domu i jego mieszkańców, w tym zwierząt. Co jednak z osobami zarażonymi koronawirusem, zwłaszcza samotnymi i singlami? Co zrobić ze zwierzakiem w przypadku choroby opiekuna? Pomocną dłoń takim ludziom podali właściciele jednego z hoteli dla kotów.

Przez Anna Zielińska-Hoşaf

Opublikowano , aktualizacja dnia

Opieka nad pupilem w czasie pandemii

Wiele osób w czasie pandemii spędza ze swoimi zwierzakami więcej czasu niż zazwyczaj, poświęca im więcej uwagi; a praca zdalna z kotem to temat na niezliczone posty. Sklepy online ułatwiają nam zakup karmy czy żwirku. W przypadku konieczności objęcia danej osoby czy rodziny kwarantanną, na grupach społecznościowych możemy znaleźć chętnych do pomocy w zrobieniu zakupów dla zwierzaka czy wyprowadzeniu psa.

Mimo to wiele osób – zwłaszcza dzielących swoje mieszkanie tylko ze zwierzakami – zastanawia się z niepokojem, co stanie się z pupilami, jeśli zaszłaby konieczność hospitalizacji. Odwiezienie kota do schroniska wiąże się przecież z ogromnym stresem dla zwierzęcia.

Gest w stronę chorych opiekunów

O osobach, które musiałyby zmierzyć się z tak trudną sytuacją, pomyśleli właściciele luksusowego Hotel Cat w Sway (dwie godziny jazdy od Londynu) – Tim i Jackie.

Hotel Cat istnieje od 6 lat i jak do tej pory radził sobie wybornie – opiekunowie kotów, którzy powierzyli swoje zwierzęta opiece pary pasjonatów, pozostawili doskonałe opinie. W tym roku jednak większość rezerwacji została anulowana. Ludzie odwołali wyjazdy urlopowe, więc nie będą potrzebowali hotelu dla zwierzęcia. W ten sposób Tim i Jackie stracili 35 tys. funtów. Nie załamali się jednak – wręcz przeciwnie, postanowili pomóc innym osobom, które zostały postawione pod ścianą przez koronawirusa.

Tim i Jackie ogłosili, że każdy opiekun kota, u którego zostanie wykryty koronawirus i który będzie musiał poddać się hospitalizacji, będzie mógł liczyć na całkowicie darmowy pobyt jego pupila w kocim hotelu. Jak wyjaśnia Jackie:

„Wiem, że gdybym to ja miała iść do szpitala, najbardziej martwiłabym się o moje zwierzęta, ponieważ są one moim światem. Więc jeśli tylko możemy oszczędzić komuś tego zmartwienia – to warto”.

Wszystko, na co zasługuje kot

Trzeba wiedzieć, że oferowany pobyt to nie byle co! Hotel Cat to koci przybytek dysponujący największymi pokojami dla futrzastych gości – nie są to woliery, kojce czy klatki, lecz prawdziwe pokoje, takie jak w domu. Wyposażone są w meble oraz kocie akcesoria.

W każdym pokoju jest łóżko – gdzieżby bowiem indziej kot miał największą ochotę zasnąć? Są szafki i półki, wysokie drapaki, a z okien rozpościera się interesujący widok. Miejsca do wylegiwania się zostały pomyślane tak, aby koty mogły wygodnie obserwować z nich otoczenie lub wygrzewać się w promieniach słońca. Menu hotelowej kuchni również powinno zadowolić kocie podniebienia (choć wiemy, jak czasem jest to trudne). Opiekun otrzymuje z hotelu codzienną porcję zdjęć i filmów video z pobytu kota.

Może Hotel Cat stanie się inspiracją dla innych tego typu placówek na całym świecie? Mamy taką nadzieję!

Przeczytaj historię kota z Wuhan, który przeżył 40 dni sam w opuszczonym mieszkaniu

Źródło: CatsOnCatnip.co

Zostaw komentarz
Dodaj komentarz