Reklama

Po utracie ukochanej właścicielki i uszu, ten kotek ma wreszcie szansę na szczęśliwe życie!

kot-potato-przed-i-po-operacji cat-sad

Ta niezwykła historia zaczęła się kilka lat temu, kiedy kot o wdzięcznym imieniu Potato mieszkał na ulicy z kilkoma innymi bezdomnymi kotami w Chinach. Choć zwierzę wiele przeszło, na szczęście, los wreszcie się do niego uśmiechnął.

Przez Marcelina Smugowska

Opublikowano , aktualizacja dnia

Życie codzienne kota nie było łatwe, ale mógł przynajmniej liczyć na pomoc pani Choi, 90-letniej kobiety o wielkim sercu, która karmiła wiele bezpańskich kotów w swojej okolicy.

Z czasem ta grupa bezdomnych kotów zamieszkała z panią Choi, która postanowiła je adoptować i zapewnić  im lepsze życie.

Inspirująca hojność

Niestety, pani Choi zmarła w 2016 roku, a wszystkie jej koty zostały przyjęte do schroniska dla zwierząt, które było głęboko poruszone jej zaangażowaniem w sprawy zwierząt. Aby złożyć jej hołd, wolontariusze schroniska postanowili nadać imiona, które zawsze będą przypominać o hojności ich ukochanej właścicielki.

W związku z tym, że "Choi" w języku chińskim wymawia się tak samo jak "warzywo", wolontariusze znaleźli urocze nazwy warzyw dla 7 kotów: Potato, Kapusta Pekińska, Pomidor, Marchew, Łopian, Pak Choy i Taro.

Trudna adopcja

Dwa lata później, w 2018 roku, wszystkie koty oprócz Potato i Kapusty Pekińskiej znalazły nowe rodziny. Kapusta Pekińska też z czasem został adoptowany przez pewną parę. Tylko Potato pozostał w schronisku.

Dziewięć miesięcy później, w marcu 2019 roku, nowi właściciele Kapusty Pekińskiej, teraz przemianowanego na Horlicka, stwierdzili, że ich pupilowi przydałoby się towarzystwo. Postanowili więc adoptować Potato. 

Niestety, podczas badania lekarskiego, które zostało przeprowadzone przed adopcją, okazało się, że Potato ma łagodnego guza w kanale słuchowym

Schronisko zaproponowało właścicielom Horlicka, aby przyjęli Potato jako rodzinę zastępczą, czekając na to, jak jego choroba będzie się rozwijać. Para przystała na tą propozycję, dzięki czemu dwaj kumple ze schroniska spędziły razem 6 pełnych szczęścia miesięcy, przytulając się i bawiąc.

Mimo tego beztroskiego czasu, Potato był dość przestraszony, a przyzwyczajenie się do ludzi, z którymi dzielił teraz dom, zajęło mu trochę czasu.

Postępujące problemy zdrowotne

Miłości, jaką zaoferowała kotu młoda para, nie wystarczyła, aby wyleczyć jego chorobę. Zimniak miał teraz kilka guzów na zewnątrz uszu, ale także w obu kanałach słuchowych.

Dzięki licznym darowiznom ze strony społeczności schroniska zaplanowano akcję na rzecz Potato. Kiedy w styczniu 2020 roku, zwierzę zostało przyjęte do kliniki weterynaryjnej, chirurg stwierdził, że kanały słuchowe kota są już zablokowane przez guzy.

Decydująca operacja

Jedynym rozwiązaniem było całkowite usunięcie kanału słuchowego. Ta bardzo trudna operacja mogła sparaliżować mordkę kota, jeśli nerwy zostałyby uszkodzone. 

Mimo tych zagrożeń, właściciel nadal chcieli przeprowadzić tą trudną operację ratującą życie ich pupila. Kolejny raz zebrano fundusze, tym razem na przeprowadzenie operacji Potato. 

Lekarz usunął również zewnętrzną część uszu zwierzęcia, aby zapobiec pojawieniu się nowych guzów w późniejszym czasie.

Na szczęście, operacja się udała, a Potato nawet wybudził się wcześniej niż się spodziewano. Jednak bardzo nerwowy w obcym środowisku kliniki, z wieloma szwami na uszach, kot był przygnębiony i niespokojny, odmawiał też jedzenia.

Powrót do zdrowia 

Zaledwie trzy dni po operacji Potato zgodził się na jedzenie w obecności jednej z pielęgniarek, która miałą do niego bardzo podejście.

Kilka dni później wrócił do pary, która ostatecznie zdecydowała się go adoptować. Uszy Potato się zagoiły, a on jest ciepły ipogodnym kotkiem, który lubi rozrabiać ze ze swoim przyjacielem Horlickiem. 

Potato z pewnością będzie potrzebował trochę czasu, aby w pełni wrócić do zdrowia. Na szczęście, po licznych trudnościach, ten uroczy kotek dostał szansę na nowe lepsze życie pełne szczęścia i zabawy. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by 無耳貓薯仔 Potato 🥔 (@no_ear_meow_potato) on

 

Zostaw komentarz

0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz