Reklama

Monitoring nagrywa właściciela z psem. To, co robi opiekun ze zwierzakiem, łamie serce

Opiekun z owczarkiem niemieckim nagranie z monitoringu dog-sad

Opieka nad zwierzętami to ogromna odpowiedzialność. A w okresie epidemii bywa ciężej niż zwykle. 

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano , aktualizacja dnia

Mimo tego, że żyjemy w trudnym okresie, nic nie usprawiedliwia tego, co się tu stało, a co zarejestrowało nagranie z kamer przemysłowych. 

Smutne odkrycie

Całe zajście miało miejsce rok temu. Pielęgniarka weterynaryjna wyszła przed schronisko dla zwierząt, by zebrać pieniądze zostawiane w puszce na datki. Przed schroniskiem przywiązany do bramy siedział owczarek niemiecki. Był spokojny i wyglądał, jakby czekał na powrót właściciela. 

Miejsce pozostawienia psa – brama schroniska – nie pozostawiało jednak wątpliwości. Właściciel nie wróci. Nieważne, jak długo ten piękny owczarek będzie na niego czekał. 

Kto zostawił psa? 

Monitoring wizyjny, w który jest wyposażone schronisko, pozwolił na prześledzenie całej sytuacji. Kiedy obejrzano nagrania, okazało się, że pies został przyprowadzony do ośrodka przez mężczyznę, który przywiązał go do bramy i bez oglądania się za siebie odszedł. Miał na sobie bluzę z kapturem, co niestety uniemożliwiło jego identyfikację. 

Zdjęcie owczarka w internecie 

Schronisko nie mając żadnych informacji o psie – przebytych chorobach, alergiach pokarmowych, zachowaniu postanowiło opublikować zdjęcia w sieci, prosząc o jakiekolwiek informacje o psie. Trafiły one do właściciela, który najwyraźniej poczuł wyrzuty sumienia, skontaktował się ze schroniskiem, przeprosił za anonimowe pozostawienie psa i podał wszystkie potrzebne informacje. 

Pies jest śliczny, zdrowy i jest w dobrych rękach. Pozostaje mieć nadzieję, że szybko znajdzie nowy dom. 

 

ℹ Update: der ehemalige Besitzer hat sich heute Nacht gemeldet und noch ein paar Informationen mitgeteilt und sich für sein Vorgehen entschuldigt. WER BIN ICH...? Dieser hübsche Schäferhund Rüde wurde heute Mittag an unserem Tierheimtor angebunden. Er ist mit einem polnischen Mikrochip gekennzeichnet. Kann uns jemand etwas zu seiner Herkunft (insbesondere Name und Krankheitsgeschichte) mitteilen?

Posted by Tierheim Düsseldorf on Tuesday, March 31, 2020
My również zachęcamy do adopcji - koniecznie zajrzyjcie do naszych ogłoszeń z domów tymczasowych dla zwierząt z całej Polski
Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz