Reklama

Schronisko chce uśpić „brzydkiego” kotka. W ostatniej chwili dzieje się coś niesamowitego!

Rudy kot. cat-happy

Zrezygnowany i poważnie chory kotek nie może znaleźć domu. Schronisko postanawia go uśpić. Ale los ma inny plan.

Przez Agnieszka Marczak

Opublikowano , aktualizacja dnia

BenBen, rudy kot, kilka lat temu, kiedy trafił do schroniska w Vancouver, został nazwany „najsmutniejszym kotem w internecie”.

Kot trafia do lekarza w fatalnym stanie

W 2016 roku został przyprowadzony do centrum medycznego dla zwierząt przez pracownika schroniska w Vancouver. Kot wymagał natychmiastowej pomocy medycznej. Miał rany kłute i szarpane oraz zmiażdżony kręgosłup. Do organizmu wdarło się zakażenie, a jedno z uszu kotka było w fatalnym stanie.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by BenBen (@benbencatcat) on

Dowiedz się wszystkiego o chorobach i leczeniu kotów

Kto chce takiego kota?

W trakcie intensywnego leczenia, funkcjonariusze schroniska i kliniki weterynaryjnej szukali dla BenBena domu. Co prawda wiele osób było zainteresowanych kociakiem, ale każda próba adopcji kończyła się fiaskiem. BenBen to kot, który wymaga specjalnej opieki, ze względu na swój stan zdrowia. Niewiele osób jest w stanie ją zapewnić. W związku z tym uznano, że kota trzeba uśpić...

Los się musiał odmienić

I wtedy, w ostatniej chwili, koło fortuny sprawia, że weterynarz Sandy Windover postanawia zaadoptować BenBena. W ciągu jednego dnia życie kota zmienia się nie do poznania.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by BenBen (@benbencatcat) on

Kot musi na stałe przyjmować leki przeciwbólowe ze względu na zmiażdżenia kręgosłupa. Przez długi czas walczył też z infekcją kości. Ale jeśli spojrzycie na jego teraźniejsze zdjęcia, nie uwierzycie, jak dzięki odpowiedniej trosce i miłości zwierzęta (i nie tylko one!) mogą się zmienić. Teraz BenBen może biegać, a nawet trochę skakać!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by BenBen (@benbencatcat) on

 

Trzeba pomagać

Sandy i jej partner Adam założyli BenBenowi konto na Instagramie, gdzie obserwuje go ponad pół miliona użytkowników! Opiekunowie niezwykłego kotka postanowili wykorzystać jego popularność i założyli GoFundMe, aby zbierać pieniądze dla innych zwierząt, potrzebujących pomocy.

Marzysz o czworonożnym przyjacielu? Zajrzyj do wyszukiwarki adopcyjnej Wamiz

Zostaw komentarz

0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz