Reklama

Kielce: dwie licealistki wpadły na genialny pomysł, jak pomagać bezdomnym zwierzętom

Piesek 'Misja na czterech łapach". dog-cat-happy © Facebook @misjanaczterechlapach

Dominika i Natalia wymyśliły projekt "Misja na czterech łapach", by pomóc bezdomnym zwierzętom. Na czym polega?

Przez Agnieszka Marczak

Opublikowano , aktualizacja dnia

Lekcje chwytające za serce

Patrycja Malicka i Dominika Nathali to uczennice I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Kielcach. Rok temu wpadły na niezwykły pomysł pomocy bezdomnym zwierzętom. Wymyśliły projekt społeczny „Misja na czterech łapach”, podczas którego przeprowadzają zajęcia z dziećmi i młodzieżą m.in. o problemie bezdomności zwierząt czy o nieprzemyślanych adopcjach czworonogów.

 

Nasz Żeromski zbiera :) I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Kielcach

Posted by Misja na czterech łapach on Wednesday, November 28, 2018

- Mówimy m.in. o: przemyśle futrzarskim, cyrku ze zwierzętami i sposobach zmniejszania bezdomności – zaznacza Dominika na łamach Onetu.

W ich lekcjach wzięło do tej pory udział ponad pół tysiąca osób. Dziewczyny nie ograniczają się jedynie do metody wykładowej. W każdej ze szkół, w których prowadzą zajęcia, organizują zbiórkę na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Dyminach pod Kielcami.

- Zbieramy m.in. mokrą karmę dla psów i kotów. Z pewnością przydadzą się też zabawki dla zwierząt, różne akcesoria takie jak smycze, a do tego pellet do kuwet czy koce – dodają.

Projekt Patrycji i Dominiki zdobył już kilka nagród: Order Psiego Szczęścia 2019 oraz Srebrnego Wilka za najlepszy projekt w województwie świętokrzyskim. „Misja na czterech łapach” była też nominowana do Złotego Wilka jako najlepszy projekt w Polsce w kategorii ekologia i natura. Ponadto Dominika jako koordynatorka znalazła się w gronie laureatów nagrodzonych przez prezydenta Kielc nagrodą „Nadzieje Kielc 2019".

Działania Dominiki i Patrycji wypełniają nas dumą i radością. Wrażliwa na cierpienie, empatyczna i pomysłowa młodzież to nadzieja na lepszą przyszłość dla zwierzaków. Oby tak dalej!

W dziewczynach siła!

Marzysz o czworonogu? Zajrzyj do wyszukiwarki adopcyjnej Wamiz

Źródło: Onet

 

Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz