Reklama

Warszawa: trzy psy przez ponad rok zamknięte w ciasnym kojcu, ale to nie wszystko...

Pies_kundel_w_kojcu dog-angry © Facebook.com/RatujmyZwierzaki

OTOZ Warszawa otrzymał zgłoszenie dotyczące potrzebującego pomocy psa. Kiedy pojechali na miejsce, nie mogli uwierzyć w to, co widzą. 
 

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano 11.05.2020, 12:29, aktualizacja dnia 04.01.2022, 11:43

Koszmarne warunki życia trzech psów

Zgłoszenie dotyczyło jednego psa. Na miejscu okazało się, że cierpią trzy. Dwa psy i suczka były zamknięte w jednym, ciasnym kojcu. Bez budy i schronienia. Tylko gołe deski i jedna stara szmata. Tak wyglądała codzienność tych psiaków przez ostatnie pół roku. 

Całe pomieszczenie było zaniedbane i brudne. Pełno odchodów, śmieci, pustych opakowań. Widać, że miejsca, gdzie spały psy nikt nie sprzątał od wielu tygodni. 

Niefrasobliwość opiekuna

Człowiek, który miał zajmować się zwierzętami wykazał się ogromną obojętnością. Nie tylko nie przejmował się warunkami mieszkaniowymi zwierząt, ale również ignorował fakt, że w jednym pomieszczeniu spały dwa psy i jedna suczka. Kiedy inspektorzy OTOZ zapytali o to, co zrobi, kiedy suczka dostanie cieczkę, odpowiedział „nic, a co mam zrobić?”. 
Psy są niezaszczepione, nie były odrobaczane, są zapchlone. Jeden z piesków, który był przykuty łańcuchem całą sierść ma skołtunioną i jest niesamowicie brudny. 

Przerażenie i dramat zwierząt

Zabranie psów było trudne, bo psy były przerażone, reagowały paniką. W końcu za pomocą środków farmakologicznych udało się je nieco uspokoić. Obecnie zwierzęta przebywają w domach tymczasowych. Strona RatujemyZwierzaki uruchomiła zbiórkę, by zdobyć środki potrzebne na leczenie psów i przyszłe interwencje. 

 

Zgłoszenie dotyczyło skołtunionego psa, który całe życie spędził na łańcuchu 💔 Na miejscu okazał się, że nie tylko on...

Posted by RatujemyZwierzaki on Sunday, May 3, 2020

 

Zostaw komentarz

0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz