Reklama

Zostawiła kota samego w domu i włączyła kamerę. Kiedy obejrzała nagranie, pękło jej serce

Kot_ragdoll_ze_smyczą cat-sad

Opiekunka kota po obejrzeniu video zdecydowała, że już nigdy nie zostawi swojej kotki samej.  

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano 14.05.2020, 08:04, aktualizacja dnia 04.01.2022, 11:43

Mówi się, że z efektów epidemii, które sprawiły, że wszyscy siedzimy w domach, cieszą się znacznie bardziej psy niż koty. Tak naprawdę, koty chciałyby, żebyśmy już poszli do pracy i zostawili im ich królestwo we władanie.  Okazuje się jednak, że są koty, dla których nawet krótka rozłąka może być traumatyczna. 

Ida Myrin, opiekunka tego białego kota mówi „zostawiłam swojego kota zaledwie na 30 minut, ale po tym, co zobaczyłam na nagraniu, już nigdy nie zostawię jej samej!”. 

Isola to kot rasy ragdoll. Ma trzy lata, a z Idą mieszka od trzech miesięcy. Jest bardzo żywiołowym, lubiącym zabawy kotem, choć miewa momenty zupełnego lenistwa. „jest nieco rozpuszczona i ciągle wymaga naszej uwagi”  - podkreśla Ida. 

Video, które ujawnia prawdę

Ukryta kamera, którą Ida pozostawiła włączoną, nagrała Isolę podczas nieobecności opiekunki. Widzimy, jak kot wychodzi z kuchni ze smyczą w zębach, nieco bezradnie rozgląda się w poszukiwaniu opiekunki, a kiedy jej nie znajduje, zaczyna rozpaczliwie miauczeć. 

Po chwili porzuca smycz, nieco kręci się po przedpokoju nadal stale miaucząc, w końcu kładzie się obok smyczy i czeka na Idę. 

„Isola zawsze była niezwykle do nas przywiązana, a ostatnio przyzwyczaiła się do tego, że stale ma kogoś obok” – mówi Ida. 

Lęk separacyjny u kota?

Choć przywykliśmy do myślenia, że to psy cierpią na lęk separacyjny, to w niektórych sytuacjach podobna przypadłość może dotknąć kotów. Cała historia Idy i Isoli nieco zmienia oblicze, kiedy dowiemy się, że przyczyną nieobecności Idy była konieczność wyjścia do weterynarza z drugim kotem.

„Kiedy wróciłam, Isola nawet nie przyszła się przywitać (co robi ZAWSZE). Od razu poszła do drugiego kota i zaczęła go obwąchiwać” – skarży się Ida. 
I choć widać wyraźnie, że opiekunka kota uważa, że Isola się na nią (zgodnie z kocią naturą) obraziła, to przecież tak naprawdę nie do końca wiemy, czy Isola tęskniła za Idą, czy za swoim kolegą… 

Zostaw komentarz

0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz