Reklama

Osierocone kocięta pod opieką husky’ego. Teraz myślą, że to ich mama!

husky-opiekuje-się-kociętami dog-cat-wow © Facebook - Mini Cat Town

Ponad dwa tygodnie temu, Mini Cat Town Kitten Rescue w San Jose w Kalifornii otrzymał prośbę o pomoc w opiece nad osieroconym miotem dwutygodniowych kociąt, które niezwłocznie potrzebowały pomocy.

Przez Marcelina Smugowska

Opublikowano , aktualizacja dnia

 

"Przywieziono je do schroniska bardzo późno. Większość wolontariuszy była już zajęta, a te maluchy wymagały karmienia butelką" - wyjaśniła Thoa Bui z Mini Cat Town Kitten Rescue.

Thoa i jej siostry zdecydowały, że przygarną kotki, aby maluchy mogły być pod stałą opieką w zaciszu domowym. "Były trochę zaniedbane i brudne, ale poza tym nic im nie dolegało" - podkreśla kobieta. 

Pomoc z nieoczekiwanej strony 

Najpierw czterej bracia, Audi, Tesla, Ferrari i Bentley, z apetytem wypili butelkę z mlekiem, a po kąpieli ucięli sobie drzemkę w swoim wygodnym, ciepłym łóżku.

Kiedy Lilo, suczka rasy husky, usłyszała ich ogłosy, od razu postanowiła im pomóc. Ta miłośniczka kotów z troską zaczęła sprawować opiekę nad osieroconymi kociętami zastępując im mamę. 

"Kiedy kociaki poznały Lilo, natychmiast do niej podbiegły myśląc, że jest ich mamą" - wyjaśniła Thoa.

Matczyny instynkt 

Lilo bardzo wzięła sobie do serca swoją nową rolę. Za każdym razem, gdy słyszy miauczenie kociąt szybko do nich podbiega, żeby się upewnić, czy na pewno nic im nie dolega.

Lilo pilnuje maluchów, gdy jedzą i czuwa nad nimi, gdy śpią. Po każdym karmieniu “kąpie” je dokładnie, czyszcząc je od stóp do głów. Suczka jest zawsze do dyspozycji kociąt, jest bardzo uważna i troszczy się o nie jak o swoje własne dzieci.

Kocięta skończyły już cztery tygodnie i zaczynają próbować karmy dla kotów. Dobrze się rozwijają i szybką rosną. Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że ogromna w tym zasługa opiekuńczej i odpowiedzialnej Lilo.

Zresztą sami zobaczcie!

 

Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz