Reklama

Koronowirus: lekarzom nie udaje się uratować kota. Winnym jego śmierci mógłby być każdy z nas

Gumowa_rekawiiczka_znaleziona_w_brzuchu_kota cat-sad © Facebook.com/ACCT Philly

Jeśli nie zadbasz o prawidłową utylizację maseczek i rękawiczek w czasie epidemii takich smutnych historii może być więcej.    

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano 15.05.2020, 16:34, aktualizacja dnia 04.01.2022, 11:43

Dla Foxxy epidemia COVID-19 skończyła się tragicznie. I to nie dlatego, że kot zachorował. Nic by mu nie było, gdyby ludzie zwracali większą uwagę na to, jak i gdzie pozbywają się środków ochronnych. 

Choremu kotu nie udaje się pomóc 

Foxxy trafił do weterynarza z ACCT Philly w Filadelfii (USA) z podejrzeniem niedrożności przewodu pokarmowego. Był wychudzony i odwodniony. Mimo wdrożonej kuracji kotu się nie poprawiało. W końcu lekarz zdecydował się przeprowadzić operację. W jej trakcie, w jelitach kota znaleziono fragment silikonowej rękawiczki. Dokładnie takiej jakie stosowane są obecnie powszechnie przez każdego z nas jako środek ochronny przez koronawirusem. 

Mimo pomocy, kota nie udało się uratować. Rękawiczka była w jego układzie trawiennym kilka tygodni i organizm kota był zbyt osłabiony by móc przetrwać rekonwalescencję po operacji. 

Dbajmy o zdrowie zwierząt prawidłowo utylizując odpady 

ACCT Philly ostrzega, że niefrasobliwe wyrzucanie środków ochrony osobistej, takiej jak rękawiczki i maseczki może być dla zwierząt fatalne w skutkach. Fragmenty maseczek czy rękawiczek mogą dostać się wraz z jedzeniem do przewodu pokarmowego i tak – jak u Foxxy – doprowadzić do zaburzeń wchłaniania i śmierci. Większe zwierzęta żyjące na wolności mylą maseczki z zabawkami lub pożywieniem. 

WHO (w trosce o zdrowie ludzi) podkreśla, że maseczki i rękawiczki powinny być wyrzucane do zamykanych pojemnikach. Pamiętajmy, by trzymać się tych wytycznych, bo środki te stanowią zagrożenie nie tylko dla ludzi, ale również dla naszych zwierząt. 

 

Please read, though this is a sad update, it’s important: When Foxxy came to us, she was emaciated and dehydrated. Our...

Posted by ACCT Philly on Monday, May 11, 2020

 

Zostaw komentarz

0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz