Aktualności :

Reklama

Spaceruje z psem w lesie: kątem oka dostrzega ogromny cień i zaczyna krzyczeć

To spotkanie z łatwością mogło zakończyć się śmiercią opiekuna.  

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano 23.05.2020, 13:50, aktualizacja dnia 25.05.2020, 10:05

Naprawdę niezwykłą odwagą i miłością do swojego psa wykazał się starszy, 72-letni mężczyzna z Oregonu. Jego psa podczas spaceru zaatakował niedźwiedź! 

Udana obrona psa przed niedźwiedziem

Mężczyzna spacerował z psem po lesie, kiedy zauważył wyłaniający się z lasu cień. Kilka metrów przed nimi pojawił się niedźwiedź. Pies natychmiast zareagował. Zaczął szczekać i ruszył na wprost niedźwiedzia. 

Opiekun przestraszył się, że niedźwiedź może skrzywdzić psa i nie myśląc o własnym bezpieczeństwie podbiegł do psa, uderzył go, by odpędzić od niedźwiedzia, a następnie zaczął głośno krzyczeć i machać rękami by odstraszyć dzikie zwierzę. 

Niedźwiedź odwrócił uwagę od psa, podszedł do mężczyzny i uderzył go łapą powalając na ziemię. Następnie stanął nad nim, chwilę się poprzyglądał i … odszedł. 

Do zdarzenia doszło około 2 km od najbliższego zabudowania. Zarówno pies jak i opiekun ucierpieli w zdarzeniu, ale mimo ran musieli dotrzeć do szpitala. Mężczyzna ma ślady pazurów na ramieniu i klatce piersiowej, ale został już wypisany ze szpitala. Pies otrzymał pomoc weterynaryjną. 

Pies w lesie -  nie puszczaj go luzem! 

W stanie Oregon dochodzi do około 25.000 incydentów z niedźwiedziami rocznie!  Takie sytuacje jak ta, która zdarzyła się w zeszłym tygodniu zdarzają się często, choć rzadko kiedy opiekun staje w obronie pupila. 


Przypominamy, że w Polsce nie wolno puszczać w lesie psa luzem (art. 30 ust.1 pkt 13), a za niezastosowanie się do zakazu grozi grzywna (art. 166 Kodeksu wykroczeń).

Źródło: cnn.com