Reklama

Niecodzienna promocja galerii sztuki: kup obraz namalowany przez psa, a dostaniesz gratis... marihuanę

SUDO pies artysta dog-wow © Facebook.com/Business Insider Today

Psia sztuka okazuje się coraz bardziej popularna. 

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano 19.05.2020, 18:23, aktualizacja dnia 04.01.2022, 11:43

Nie tak dawno pisaliśmy o Roganie, owczarku australijskim, który maluje obrazy, a dochód z nich przeznaczony jest na pomoc zwierzętom. Psia sztuka stała się najwyraźniej bardzo popularna, bo teraz kolejna galeria zaczyna wystawiać psie dzieła. A ich zakup wiąże się z dodatkowym „prezentem”. 

Otóż przy zakupie obrazu namalowanego przez psa, galeria wysyła nabywcy małą paczuszkę z marihuaną. Prawo w Dystrykcie Kolumbii pozwala bowiem by takiego rodzaju „prezenty” rozdawać za darmo, choć nie wolno narkotyku oficjalnie sprzedawać. 

Sudo – nowy psi artysta czy ofiara narkobiznesu? 

Obrazy malowane są przez Sudo – 4-letniego psa rasy alaskan klee kai. Każdy obraz sprzedawany jest wraz z prezentem. Cena obrazu zależy od … jego wielkości (a od wielkości obrazu zależy też wielkość „prezentu”). Koszt najmniejszego obrazu to 55$ na największego 330$. 

Obrazy Sudo nie są raczej kupowane dla ich wartości artystycznej, ale wydaje się, że opiekunowie dobrze zajmują się swoim puchatym artystą. Nawet jeśli służy od po prostu obejściu luki w prawie. 
 

 
If You Buy This Dog's Painting, Her Owners Will Give You Weed

Because of a legal loophole, if you want recreational marijuana from this Washington DC "art gallery," you'll have to buy a painting done by a dog.

Posted by Business Insider Today on Friday, May 8, 2020

 

Zostaw komentarz

0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz