Reklama

Takiego "kociaka" jeszcze nie widzieliście: maine coon z Australii został okrzyknięty największym kotem świata

Rudo-biały maine coon. cat-wow

Poznajcie Omara: ten największy kot świata to 15 kilogramów żywej wagi. Czym oni go karmią?!

Przez Agnieszka Marczak

Opublikowano 19.05.2020, 19:08, aktualizacja dnia 17.06.2021, 10:52

Wśród kotów rasowych maine coony są uznawane za największe. Mogą osiągać ponad metr długości i ważą między 6 a 10 kilogramów, ale zdarzają się też większe futrzaki.

Poznaj rasę: maine coon

Spory kawał futrzaka

Rudo-biały maine coon z Melbourne w Australii zapisał się w Księdze Rekordów Guinnessa jako największy kot świata. Omar, bo tak ma na imię, waży 15 kilogramów i ma 123 cm długości! Kiedy jego opiekunowie założyli mu konto na Instagramie, użytkownicy aplikacji zastanawiali się, czy to nie trik graficzny. Na ten moment Omar ma ponad 145 tysięcy obserwujących na Instagramie i ta liczba wciąż rośnie.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Omar the Maine Coon (@omar_mainecoon) on

Poznaj 6 zasad, jak żywić kota

Uwaga na wielkokota

Kiedy Omar był malutki, z łatwością mieścił się w dłoni jego opiekunki Stephy Hirst. Teraz kobieta musi uważać, kiedy go karmi: kocur wielkości średniego psa skacze na nią i trzeba mieć się na baczności, by się nie przewrócić. Stephy, kiedy chce poprzytulać kociaka, musi trzymać formę: podnieść na ręce takiego „wielkokota” to nie lada gratka.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Omar the Maine Coon (@omar_mainecoon) on

Kocur dzieli teraz dom jeszcze z kotkiem Ru i dwoma owczarkami szetlandzkimi: Pennym i Rafikim. Cóż za doborowe towarzystwo!

Poznaj rasę: owczarek szetlandzki