Reklama

Wchodzi do swojego bloku i widzi ogłoszenie. Po przeczytaniu, wpada we wściekłość

Dwa bezdomne koty na murku dog-cat-angry

Oburzające i krzywdzące, ale niestety prawdziwe. 

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano , aktualizacja dnia

Cudza niewiedza sprawia, że cierpią niewinne zwierzęta

Koronawirus wydobywa z ludzi to, co w nich dobre – solidarność i chęć niesienia pomocy. Niestety niekiedy sięga też po to, co najgorsze – strach i nienawiść.  Widzieliśmy kilkukrotnie sceny agresji wobec przedstawicieli służb zdrowia. Prośby o relokację lub nawet niszczenie ich mienia. Ta agresja dotyka również zwierzęta. A co gorsze winna jest temu przede wszystkim ludzka ignorancja. 

Zakaz dokarmiania bezdomnych zwierząt

Każdy z nas słyszał plotki na temat tego, że zwierzęta mogą przenosić koronawirusa. Przypomnijmy, (za prof. Łukaszem Adamkiem z  Kliniki Chorób Zakaźnych Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie), że zwierzęta nie przenoszą patogenu i nie są w związku z tym zagrożeniem dla człowieka. Niestety nie wszyscy o tym wiedzą. 

W jednym z budynków rezydencji w Le Cannet (Francja) mieszkaniec natknął się na oficjalne pismo od administracji, które zakazuje karmienia bezdomnych psów, kotów, gołębi i innych ptaków. 

„Bezdomne zwierzęta są potencjalnymi nosicielami patogenów” – mówi ogłoszenie. Osoba, która będzie je dokarmiać może zostać przez administrację ukarana grzywną w wysokości 450 – 1500 euro. W sprawach skrajnych, kiedy zachowanie będzie się powtarzać, administracja straszy nawet rozwiązaniem umowy najmu z niepokornym lokatorem. 

Umieszczony w budynku plakat umieścił w social mediach jeden z rozgniewanych nim lokatorów. Wielu mieszkańców nie kryło swojego oburzenia, a komentarze na Facebook pokazują, że dla wielu ludzi takie decyzje na poziomie zarządcy nieruchomości są niedopuszczalne. 

 

Beurk ! 😵 Quelle honte ... ☡☡ INTERDICTION dans cette copropriété de nourrir les animaux errants affamés svp !! IL...

Posted by Upa 06 - Urgence pour un animal réseau de bénévoles on Friday, May 8, 2020

Warto pamiętać, że w Polsce wydawanie zakazów dokarmiania bezdomnych zwierząt jest niezgodne z prawem. Więcej o prawach wolno żyjących kotów znajdziecie w naszym artykule

Zostaw komentarz

0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz