Reklama

Myszków: wyłowiono małą sunię z rzeki. Ale to dopiero początek nieszczęść

Mała suczka wyłowiona z rzeki. dog-sad © Facebook @schroniskozawiercie

W połowie maja mieszkaniec podzawierciańskiego Mijaczowa wyłowił z rzeki niewielką suczkę. Jej historia łamie serce.

Przez Agnieszka Marczak

Opublikowano , aktualizacja dnia

 

Tragiczne poszukiwania

W sobotę 16 maja Schronisko dla Zwierząt w Zawierciu na swoim facebookowym profilu napisało bardzo smutną wiadomość: w okolicach Myszkowa i Mijaczowa wyłowiono z rzeki psa. Pracownicy schroniska mieli nadzieję, że dzięki rozpowszechnieniu informacji uda się ustalić, kto jest właścicielem małej suni i będzie mogła wrócić do domu. Niestety, jej historia okazała się smutniejsza, niż sądzili.

Wkrótce po publikacji posta schronisko otrzymało informację. Maja, niewielka, sędziwa sunia wyruszyła jakiś czas temu na poszukiwania swojej opiekunki. Ale okazało się, że ona już nie żyje.

Piesek zgubił się podczas poszukiwań i wpadł do rzeki. Na szczęście jeden z mieszkańców Myszkowa zauważył topiącą się sunię i nie wahając się ani chwili, wyciągnął ją z wody.

 

edit. Znamy już historię maleństwa. Właścicielka nie żyje. Piesek zostaje pod naszą opieką. Myszków/Mijaczów wyłowiono z rzeki psa- ktoś go rozpoznaje?

Posted by Schronisko Dla Zwierząt W Zawierciu on Saturday, May 16, 2020

Potrzebna pomoc

Maja trafiła do schroniska. Okazało się, że potrzebuje medycznej pomocy: trzeba usunąć jej trzecią powiekę oraz guzki na listwie mlecznej.

 

Maja 😍 mała Sunia, której świat runął w jednej chwili 😢 Po publikacji postu o wyłowionym z rzeki piesku dostaliśmy smutną informację. Wiemy, że Maja wyruszyła w poszukiwaniu swojej Pani, która niestety już nie żyje. Podczas swoich poszukiwań wpadła do rzeki. Dzięki szybkiej reakcji mieszkańca Myszkowa, który uratował małą i powiadomił schronisko Maja trafiła pod naszą opiekę. Dzisiaj wstępne SPA 🚿Przed nami usunięcie trzeciej powieki oraz guzków na listwie mlecznej. Trzymajcie kciuki za Majunię a jeśli ktoś chce pomóc w jej leczeniu możne wpłacić symboliczną złotówkę 😊 Fundacja Pomocy Zwierzętom "DO SERCA PRZYTUL PSA" 42-300 Myszków, Kościuszki 40 numer rachunku: 89 8279 0000 0126 8645 2001 0001

Posted by Schronisko Dla Zwierząt W Zawierciu on Monday, May 18, 2020

Psinka, dopóki nie znajdzie się dla niej dom, pozostanie w schronisku. Mamy nadzieję, że wkrótce pojawi się w jej życiu osoba, która ją pokocha i adoptuje.

Chcesz dać psiakowi dom, zajrzyj do wyszukiwarki adopcyjnej Wamiz

Schronisko w trudnej sytuacji

Schronisko dla Zwierząt w Zawierciu powstało pięć lat temu. Obecnie jest w dość trudnej sytuacji finansowej i grozi mu zamknięcie. Zachęcamy do wsparcia finansowego placówki: liczy się każda złotówka.

Pamiętajmy również, że najlepszą pomocą dla zwierzaka jest adopcja. Mimo pandemii koronawirusa, adopcja psa czy kota z zawierciańskiego schroniska jest możliwa, po uprzednim telefonie.

Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz