Reklama

Dwa psy rasy cockapoo wpadają sobie w ramiona. Powód jest wzruszający (VIDEO)

Dwa psy cockapoo biały i czarny dog-wow © Twitter.com/Libpincher

Przypadkowe spotkanie tych dwóch psów wzruszyło nie tylko opiekunów. Zdjęcie opublikowane na twitterze zebrało prawie 900 tys polubień.

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano 16.03.2021, 16:13, aktualizacja dnia 04.01.2022, 11:41

 

Nieplanowany zlot rodzinny 

Kiedy Susan Klip wyszła ze swoją suczką Rosie na spacer, nie przypuszczała, że czeka ją taka niespodzianka. Podczas spaceru spotkały innego psa tej dość rzadkiej rasy. Zanim Susan zorientowała się, co się dzieje, dwa psy dosłownie padły sobie w ramiona. 

Przywitanie było radosne, ale i zupełnie nietypowe jak na dwa obce sobie psy. Po krótkiej rozmowie z opiekunem drugiego psa o imieniu Monty okazało się, że dwa psiaki to rodzeństwo! 

Więzy rodzinne silniejsze niż czas?

W miocie było ich sześć, ale Monty i Rosie od początku były nierozłączne. Po adopcji psy niestety straciły ze sobą kontakt. Mimo tego, że minęło aż 10 miesięcy, psy jednak nie zapomniały się nawzajem. Wystarczyła chwilka, by się rozpoznały. 

„To było niesamowite, jak nagle skoczyły i zaczęły się tulić” – opowiada Susan, opiekunka Rosie. 

Psy należą do rasy cockapoo. Jest to dość nowa krzyżówka cocker spaniela z pudlem, która pojawiła się w latach 50. Jak większość designerskich „mieszanek” nie jest oficjalnie rozpoznawana przez stowarzyszenia kynologiczne. 

Czy psy rozpoznają swoje rodzeństwo? 

Tego tak naprawdę nie wiemy, choć ciepła reakcja Rosie i Monty każe przypuszczać, że w jakiś sposób rozpoznają swój zapach. 

Naukowcy z Uniwersytetu Tufts w Massachusetts uważają, że:

zapach innego psa pozostaje w psiej pamięci dość długo. Nie wiemy jednak, czy pies przetwarza dane w ten sposób, by rozumieć, że są to rodzinne więzi. 
 

Zostaw komentarz

0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz