Reklama

Niewidoma kura i pitbull -historia tych dwojga jest nieprawdopodobna!

Pitbull Taj i kura Peri dog-wow © Christa Hubbard - Facebook

Takiego przyjaciela można jej pozazdrościć 

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano 30.05.2020, 07:31, aktualizacja dnia 04.01.2022, 11:43

 

Kura o imieniu Peri ma prawdziwe szczęście. Kiedy straciła wzrok, jej opiekunowie nie tylko troskliwie się nią zajęli, ale zyskała też nietypowego przyjaciela w postaci pitbulla. Taj stał się jej pomocnikiem i opiekunem. 

Kurka Peri traci wzrok 

Rodzina zaadoptowała Peri, gdy ta była maleńkim, kilkudniowym pisklęciem. Sześć miesięcy później infekcja oka sprawiła, że kurka zaczęła stopniowo tracić wzrok. Mimo pomocy kilku weterynarzy, leków i opieki, kurka w końcu stała się całkiem niewidoma. 

Rodzina Peri postanowiła zmienić układ w domu tak, by kurka mogła nadal być szczęśliwa i aktywna, a środowisko było dla niej bezpieczne. 

Obniżyliśmy grzędę, by było jej łatwiej na nią wejść, zakupiliśmy nowe, niższe łóżko, które ustawiliśmy obok naszego, kupiliśmy specjalne miski wydające dźwięki, które rozłożyliśmy na dywanie i w ogrodzie – wyjaśniają opiekunowie. 

Tak dużo miłości sprawiło, że Peri wyrosła na zadowoloną, uroczą kurę, która jest bardzo związana ze swoim otoczeniem i świetnie radzi sobie z kalectwem. 

Wsparcie pitbulla 

Życie dla Peri, mimo utraty wzroku jest łatwiejsze również dzięki temu, że ma przyjaciela w  postaci pitbulla o imieniu Taj. Pies od samego początku widział, że Perri ma problemy ze wzrokiem i stał się jej głównym obrońcą. 

Kiedy Peri straciła wzrok, Taj miał trzy lata. Szybko nauczył się opiekować kurką. Pomagał jej każdego dnia – przynosił zabawki, podsuwał miskę. Para przyjaciół nawet razem ucinała sobie drzemkę. 

 

Gracie always brings our blind house hen her favorite toys and gently places them in front of Peri. There is a special...

Posted by Christa Hubbard on Tuesday, February 11, 2020

I tak to trwało 8 lat …

Bolesna utrata przyjaciela i nowe adopcje

Kiedy Taj miał 10 lat, zachorował na nowotwór. Mimo uruchomienia wszystkich sił i środków rodzina przegrała walkę z chorobą. Taj odszedł, a Peri została sama. Rodzina Peri bała się, że kurka się załamie, dlatego podjęli ważną decyzję – zaadoptowali dwa szczeniaki. Małe pitbulle z miejsca się do niej przywiązały, a ta, jako że znacznie starsza i dojrzalsza, stała się „przewodnikiem stada”.

Jeden z psiaków – suczka o imieniu Gracie stała się Peri tak bliska jak Taj. I również codziennie przynosi jej zabawki oraz ucinają sobie razem drzemkę. 

 

Zostaw komentarz

0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz