Reklama

Szczeniak uratowany z rzeźni: jego zdjęcia podbiły serca internautów na całym świecie

Mork, pies uratowany z transportu do rzeźni. dog-happy

Poznajcie Morka – uroczego szczeniaka, uratowanego z ciężarówki jadącej do chińskiej rzeźni. Kiedy został przebadany przez weterynarzy, ważył zaledwie 2 kilogramy. Jego niezwykły wygląd sprawił, że dziś podbija serca internautów na całym świecie! 

Przez Agnieszka Marczak

Opublikowano 31.05.2020, 07:29, aktualizacja dnia 04.01.2022, 11:43

Ocalony z transporu do rzeźni

Piesek został ocalony przez organizację HabinSHS zajmującą się przechwytywaniem psów z transportu przeznaczonych na mięso. W momencie ratunku pies był tak słaby, że musiał być natychmiast hospitalizowany. Gdy nabrał sił, sprowadzono go do USA, gdzie został adoptowany.

Problemy zdrowotne

Kiedy Nikki Carvey, założycielka amerykańskiego schroniska Roaddogs zobaczyła zdjęcie Morka, od razy się zakochała i postanowiła się nim zaopiekować. Jednak piesek wciąż musi zmagać się z wieloma problemami. W wyniku złej hodowli ma problemy z sercem, oddychaniem, deformację szczęki i zespół jelita drażliwego. Carvey, by pomóc zwierzakowi, podaje mu suplementy oraz prowadzi specjalistyczną dietę. Mork miał dużo szczęścia, że trafił na tak kochającą opiekunkę.

- Jest słodki i przyjazny, ale wciąż uczy się miłości – zwierza się Carvey.

Psi Yoda

Kobieta założyła Morkowi profil na Instagramie, który obserwuje prawie 200 tysięcy internautów. Obserwujący są zachwyceni psinką nie tylko ze względu na jego urok, lecz również na podobieństwo do Yody – bohatera „Star Wars”.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Mork (@morkskywalker) on

Carvey przyznaje, że wykorzystuje popularność Morka do uświadamiania ludzi o niebezpieczeństwach związanych z nielegalnymi hodowlami.

„Świat może być czasem ciemnym miejscem, więc jeśli ten piesek może świecić światłem, to cudowne! Mork może również pomóc zwiększyć świadomość na temat handlu mięsem i adopcji. Przecież w schroniskach można znaleźć najbardziej niesamowite psy”

Mamy nadzieję, że misja Morka przyniesie efekty.

Nie kupuj, tylko zajrzyj do wyszukiwarki adopcyjnej Wamiz

Źródło: Bored Panda

Zostaw komentarz

0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz