Reklama

Ten twardziel ma jedną słabość, nie zgadniecie, co nią jest!

Muskularny mężczyzna. dog-happy © Facebook @AkopSzostakPersonalTrainer

Na Instagramie obserwuje go niemal 350 tysięcy osób. Jest trenerem i promotorem zdrowego odżywiania. Imponuje sylwetką, ale pod twardą powierzchownością kryje się złote serce.

Przez Agnieszka Marczak

Opublikowano 29.05.2020, 11:38, aktualizacja dnia 04.01.2022, 11:43

Całe życie zakochany w kundlach

Akop Szostak na swoich profilach w mediach społecznościowych, oprócz tego, że promuje sport, zachęca ludzi do adoptowania psów ze schroniska. Sam ma trzy kundelki: Manto, Mimi, Bójkę – „całą bandę merdających ogonków”. Jak przyznaje, nie wyobraża sobie bez nich życia.

 

Od małego byłem bardzo pazerny 😅 gdy mama robiła kotlety na kilka dni, ja zawsze chowałem jednego do kieszenie, by mieć...

Posted by Akop Szostak on Wednesday, February 5, 2020
Twój pies nigdy nie obudzi się rano i nie stwierdzi, ze nagle przestał Cię kochać. Z ludźmi bywa nieco inaczej. Potrafią wyjść z domu, zabrać swoje uczucia za drzwi i nigdy nie wrócić. Wiem, że niektórym może się nie spodobać to, że porównuję zwierzęta do ludzi. Jednak psy to dla mnie małe anioły, sprowadzone na ten świat po to, by nad nami czuwać i dawać bezwarunkową miłość. Szanujmy je.
 

Możesz mówić wiele, ale to jak traktujesz innych świadczy o Tobie 🐾 całe życie zakochany w kundlach 🖤

Posted by Akop Szostak on Thursday, 9 January 2020

Odpowiedzialność to największy szpan

Szostak przyznaje, że denerwuje go, gdy ludzie kupują psy tylko po to, by nimi szpanować i „lansować” się na Instagramie, a zwierzęta ze schroniska uważają za „śmieci”.

Nigdy nie pojmę, jak można porównywać psiaka, który rozumie, czuje, słyszy Cię i reaguje nawet na miny, do śmiecia... ach, bo nierasowy. Odrzucony, niepotrzebny.

Na swoich profilach społecznościowych uwrażliwia internautów na los porzucanych zwierząt i z całego serca zachęca do adopcji. Według niego, bezdomne psiaki najpiękniej uczą, czym jest miłość bezwarunkowa. „Wystarczy pójść do schroniska, tam miłość i przyjaźń rozdaje się za darmo” – pisze.

Jednocześnie zaznacza, że pies oznacza odpowiedzialność. To, jak będzie się żyło ze zwierzakiem, zależy od człowieka.

Jeżeli masz kochający i dobry dom, pies będzie spokojny i przyjazny do ludzi. Jeżeli masz „zły” dom, będziesz miał złego psa… ponieważ to nie pies jest zły, tylko „jego człowiek”. On tylko naśladuje kogoś, kogo kocha najbardziej na świecie.

Nam nie pozostaje nic innego, jak powtórzyć za Akopem Szostakiem: nie kupuj, adoptuj!

Jeśli Ty też chciałbyś adoptować kundelka, koniecznie zajrzyj do naszych ogłoszeń adopcyjnych

Zostaw komentarz

0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz