Reklama

Pies dryfuje na środku oceanu obok przewróconego kajaku. Gdyby nie pewien surfer, finał byłby smutny (VIDEO)

Pies_ratowany_przez_surfera dog-wow

Pies na środku oceanu obok przewróconego kajaku. Co mogło pójść nie tak? 

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano , aktualizacja dnia

Tonący brzytwy się chwyta. A ten pies sprytnie chwycił się surfera i dzięki temu uratował swoje życie. 

Vasco Vellez mieszka w Queensland w Australii i uprawia dość mało znaną w Polsce dyscyplinę sportu, jaką jest hydro foilboarding. Pod koniec maja tego roku wyszedł popływać, gdy zauważył na środku oceanu przewrócony kajak i płynącego obok psa. 

Niestety zamiast w kierunku brzegu, pies płynął w kierunku oceanu i wyglądał na kompletnie zdezorientowanego. Widząc, że nikt nie spieszy się by udzielić psu pomocy, (jego opiekun sam był właśnie ratowany przez innego surfera), Vellez postanowi zawrócić i podpłynąć do psa. 

Sprytny pies otrzymuje pomoc

Zaczął nawoływać psa, który na szczęście zareagował. Vellez położył się na desce i chciał sięgnąć po psa, ale ten bardzo szybko zorientował się, że oto nadeszła pomoc, sam podpłynął do surfera i zgrabnie wspiął mu się na plecy. 

To było niesamowite, że pies wiedział dokładnie, co ma zrobić” – komentuje Vellez w nagraniu, które umieścił na swoim Facebook. 
 

eFoil Dog and Shoe Rescue 🏄‍♂️🐶👟 aka make sure you're prepared for the conditions !!! PMSL watching this.. volume is low so turn it up 😂😂😂😂😂

Posted by Vasco Vellez on Sunday, May 24, 2020

Chwilę później do dryfującej pary podpłynęli ratownicy i zabrali psa na pokład skutera. 

Przestroga dla opiekunów 

Vellez nie zamierzał chwalić się tym, że uratował psa, ale ponieważ udało mu się nagrać całe zdarzenie, uznał że warto opublikować je jako przestrogę dla wszystkich tych, którzy mogliby wpaść na świetny pomysł, by w kajaku wybierać się z psem na ryby. 

 

Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz