Reklama

Bohaterski kot ratuje swojego opiekuna, podczas gdy pies stróżujący... smacznie śpi

Czarny kot dog-cat-wow

Bohaterski kot uratował swojego opiekuna z pożaru. A co w tym czasie robił domowy pies? No cóż, spał.

Przez Agnieszka Marczak

Opublikowano 07.06.2020, 17:25, aktualizacja dnia 24.03.2021, 16:50

O co chodzi, kiedy kot po tobie chodzi?

Niektóre koty uwielbiają spać ze swoimi opiekunami, dlatego kiedy czworonożny Joey zaczął „udeptywać” Scotta White’a w nocy, mężczyzna z początku nie widział w tym nic podejrzanego. Dopiero kiedy zauważył, że układanie się do snu zajmuje kotu więcej czasu niż zwykle, zdał sobie sprawę, że coś jest nie tak.

Mężczyzna zerwał się z łóżka i zszedł za Joeyem na dół. A tam na włączonym palniku stał garnek. Jeszcze kilka minut i dom stanąłby w ogniu! Scott zrozumiał, że kot właśnie uratował mu życie.

1-0 dla kotów

Ale w domu mieszka też inny czworonóg – pies. I podczas gdy każdy spodziewałby się prędzej ratunku od niego niż kota, 10-miesięczny szczeniak całą akcję ratunkową po prostu przespał.

- Pies zawsze przesiadywał w oknie, warcząc na ludzi, więc pomyśleliśmy, że będzie dobrym stróżem – przyznał Scott na łamach Huffington Post. – Teraz już wiemy, kto jest prawdziwym bohaterem – dodał.

Mężczyzna założył swojemu ratownikowi profil na Instagramie. Przez dwa tygodnie Joey zdobył ponad 1,5 tysiąca obserwujących i ta liczba wciąż rośnie.

Nam historia dzielnego kota daje sporo do myślenia: na pytanie, kto jest bardziej bohaterski: kot czy pies, nie ma prostych odpowiedzi.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Joey (@joeytheherocat) on

Joey został adoptowany jakiś czas temu z torontońskiego schroniska. Jeśli więc i Ty szukasz domowego bohatera, zajrzyj do wyszukiwarki adopcyjnej Wamiz. Każdy z nich potrafi ocalić ludzkie serce:

Źródło: Huffington Post