Reklama

Po nieudanej sprzedaży szczeniaków pitbull przez internet, ich mama może znów być razem z dziećmi

pitbull i pies dog-wow

Po traumatycznej separacji mama ośmiorga szczeniąt może być z nimi znowu. Idealny prezent! 

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano , aktualizacja dnia

Ta historia wydarzyła się w zeszłym roku tuż przed Świętami Bożego Narodzenia. Noelle, urocza suczka z dużą przewagą pitbulla pojawiła się w schronisku w Kanadzie. Jej rozdzierająca serce historia, którą opowiedzieli na Facebooku wolontariusze z grupy K9 Crusaders, poruszyła tysiące osób. 

Kiedy Noelle przyjechała do schroniska była prawie Gwiazdka. Człowiek, który przyprowadził ją do schroniska powiedział, że znalazł ją na ulicy. Stan suczki był tragiczny. Niedawno urodziła, a jej obrzmiałe sutki były pełne mleka, Niestety nigdzie nie było śladu szczeniaczków. 

Mleko dla szczeniąt – wszystko, co warto o nim wiedzieć. 

Jakby tego było mało, była brudna, a na jej ciele były widoczne ślady przemocy. Była też niedożywiona. Przede wszystkim jednak był to najsmutniejszy pies na świecie. Jej depresja po stracie dzieci była ogromna. 

Wolontariusze K9 Crusaders zrobili wszystko, co w ich mocy, by poprawić stan zdrowia biednej mamy. 

 

„To była skóra i kości. Ważyła zaledwie 13 kilo – około 6 do 9 kg za mało w stosunki do jej wielkości. Pod skórą było wyraźnie widać żebra. Była karmiąca i żywiła swoje szczeniaki, ale nikt nie karmił jej” – wyjaśniali wolontariusze. 

Zaangażowani wolontariusze szukają szczeniąt 

Osoby pracujące w ośrodku martwiły się nie tylko stanem suczki, ale również niepokoił ich brak szczeniąt. Co się z nimi stało? Rozpoczęli poszukiwania. Wkrótce natrafili na ślad. Znaleźli ogłoszenie w internecie o szczeniakach na sprzedaż. Na jednym zdjęciu widać było kosz ze szczeniakami pitbulla, a na drugim Noelle, która je karmiła! 

Ogłoszeniodawca wyjaśniał, że matka szczeniąt umarła i dlatego maluchy są tak wcześnie odstawione od matki. Kłamstwo zostało od razu zdemaskowane, bo okazało się, że ogłoszeniodawcą jest ta sama osoba, która przyprowadziła Noelle do schroniska! 

Wolontariusze postanowili odzyskać szczenięta. „Rozpoczęliśmy negocjacje odkupienia 8. z 9. szczeniąt (jedno zostało sprzedane). Szacowaliśmy, że mają zaledwie 5-6 tygodni – za mało, by być oddzielonymi od matki. Jak się spodziewaliśmy, sprzedawca nie zorientował się, że to my jesteśmy nabywcami i zgodził się na transakcję bez zadawania pytań” .

W końcu razem

 
Reunion

This heartwarming reunion took place around 2:40 am on the morning of December 13th thanks to Carolyne from Pound Paws, who, once she had these puppies safely in her care, hopped in her car and made the long drive from Montreal to Cobourg in the middle of the night to bring this family back together. For those of us who work in rescue, and who see things we often wish we could forget, this will remain a cherished memory forever<3 Thank you Maddie Maillet for this wonderful video keepsake<3 Please consider making a donation today.

Posted by K9 Crusaders on Monday, January 4, 2016

Carolyn z Pound Paws pojechała odebrać szczenięta. Włożyła je do samochodu, a to, co stało się później możecie zobaczyć na tym video – to niesamowite, jak szczęśliwa jest Noelle z faktu, że znów może karmić swoje młode! 

Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz