Reklama

Powód, dla którego ten pies od czterech dni siedzi na moście, jest najsmutniejszy na świecie

Pies czeka na opiekuna na miście dog-sad © Facebook.com/VoiceForUs

Zachowanie tego pieska wycisnęło łzy u tysięcy ludzi na całym świecie. 

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano , aktualizacja dnia

Psia tragedia

Przez cztery dni niewielki brązowy piesek siedział na moście nad rzeką, wpatrując się w wodę. Siedział i czekał. Niestety jego opiekun nigdy do niego nie powróci. Kilka dni temu skacząc z mostu, odebrał sobie życie… 

Lojalny pies ma jednak nadzieję. Tęskni. Wyczekuje swojego opiekuna. Wierzy, że mogą znów być razem. Nie rozumie, co się stało. 

Oddanie psa wzrusza tysiące osób 

Zdjęcia psa czekającego na opiekuna na moście Yangtze w Wuhan, opublikował w social media przechodzień o nazwisku Xu, którego zastanowiło to, że pies każdego dnia siedzi w tym samym miejscu i najwyraźniej na kogoś czeka. Zrobiło mu się szkoda psa i chciał go zaadoptować, ale niestety piesek uciekł. 

Dyrektor stowarzyszenia ochrony małych zwierząt w Wuhan Du Fan zobaczył post Pana Xu i postanowił mu pomóc. Zebrał grupę wolontariuszy i zaczęli wspólnie szukać psa.

Kiedy zaczęli badać jego historię, okazało się, że pies był widziany po raz pierwszy na moście 30 maja, wraz ze swoim opiekunem. Przeglądnięto zapisy z monitoringu i okazało się, że jego opiekun zostawiwszy psa na moście, wspiął się na barierkę i skoczył do rzeki. Jaki był powód tej decyzji, niestety nie wiadomo. 

Poszukiwania psa trwają do dziś. Zaangażowani są w nie wszyscy okoliczni mieszkańcy. Historia psa samobójcy wywołała burze w chińskich sieciach społecznościowych i przedostała się do innych krajów. Wszyscy trzymają kciuki za odnalezienie małego psiaka i za to, by jego tragiczny los się odmienił i piesek znalazł jeszcze miłość u nowego opiekuna. 
 

 

- China - A dog was photographed in Wuhan by the Yangtze Bridge by a resident known by his last name, Xu. According to...

Posted by Voice For Us on Tuesday, June 9, 2020

 

Zostaw komentarz

0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz