Reklama

Cztery szczenięta zamknięte w rozpalonym samochodzie. Policja podejmuje radykalną decyzję

szczenięta-uwięzione-w-samochodzie dog-angry

Szczęnięta uwięzione w samochodzie

© Facebook - Pomorska Policja

Do skandalicznej sytuacji doszło w miniony weekend w Skarszewach w województwie pomorskim. Oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim odebrał zgłoszenie, że w tej miejscowości stoi zaparkowany samochód z zamkniętymi w środku szczeniakami. Na miejsce natychmiast wysłano patrol.

Przez Marcelina Smugowska

Opublikowano , aktualizacja dnia

Wszystko zaczęło się, gdy uwagę jednej z mieszkanek Skaryszew przykuł odgłosy dochodzące z samochodu. Okazało się, że rozpaczliwe wołanie dochodziło ze strony czterech szczeniaków zamkniętych w upalny dzień w pojeździe. 

Szybka akcja ratunkowa

Kobieta długo nie zwlekając, wezwała pomoc.  Kiedy funkcjonariusze przyjechali na miejsce, rozbili jedną z szyb w aucie, aby zwierzęta miały dostęp do świeżego powietrza, po czym oraz podali im wodę.

“Skarszewscy policjanci po dojechaniu na miejsce zobaczyli ciemny samochód osobowy, który stał w nasłonecznionym miejscu. W środku zamknięto cztery pieski. Szyby były zasunięte, a szczeniaki nie miały dostępu do wody. Policjanci podjęli próbę ustalenia właściciela samochodu” - przekazała asp. Karolina Przybyłowicz z KPP w Starogardzie Gdańskim.

O włos od tragedii 

Dopiero po około dwóch godzin na miejscu zjawił się właściciel samochodu. W tym czasie stan zdrowia szczeniaków sprawdził już wezwany na miejsce weterynarz.

Obecnie policja prowadzi postępowanie, które pozwoli wyjaśnić wszystkie okoliczności tego zdarzenia. Za znęcanie się nad zwierzętami grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

“Wystarczy kilkanaście minut, aby w szczelnie zamkniętym, pozostawionym w słońcu pojeździe, temperatura wzrosła do poziomu, który grozi przegrzaniem. widząc zagrożenie, nie bądźmy obojętni i poinformujemy o wszystkim policję, dzwoniąc pod numer alarmowy 112” - zaapelowała Przybyłowicz.

My pod tym apelem się podpisujemy!

 

Dzięki czujności jednej z mieszkanek Skarszew policjanci pomogli czterem szczeniakom zamkniętym w samochodzie. Mundurowi...

Posted by Pomorska Policja on Friday, June 12, 2020

Źródło: gorzow.tvp.pl

Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz