Reklama

Kurduroy: opuszczony kociak, który mruga

kociak w kartonie cat-wow

Jego mina jest bardzo nietypowa. 

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano , aktualizacja dnia

Kurduroy to bardzo niezwykły kociak, Został porzucony wraz z matką i resztą rodzeństwa. Jako jedyny z braci i sióstr ma jednak tak szczególną cechę. 

Jego pyszczek to efekt aberracji genetycznej. Kotek wygląda, jakby puszczał do nas oko! 

Jak widzi kot?Wszystko co chcecie wiedzieć na ten temat!

Dzielna kocia rodzina

Kiedy wolontariusze Kolony Kats z Filadelfii (USA) zobaczyli pod koniec maja na ulicy kotkę szukającą pożywienia, natychmiast zwróciły uwagę na jej nabrzmiałe sutki, które oznaczały, że kotka właśnie się okociła. Gdzieś w okolicy musiały znajdować się młode. 

Wolontariusze powoli zaczęli zdobywać zaufanie młodej mamy, która w końcu zaprowadziła ich do swojej kryjówki. Wśród różnych rupieci pozostawionych po remoncie domu, w kartonie, ukrywały się cztery małe kocięta. 

Jeden z nich okazał się wyjątkowy. Jego pyszczek był zdeformowany w taki sposób, że kotek wygląda, jakby puszczał oczko do osoby, która na niego patrzy. 

Genetyka Kurduroy’a

Kotek otrzymał imię Kurduroy. Urodził się z rozszczepem podniebienia oraz wadą genetyczną, która powoduje zanik tkanki oka. Połączenie tych dwóch problemów nadało jego pyszczkowi niezwykły wygląd. 

Weterynarze, którzy badali kotka nie stwierdzili żadnych innych problemów i mówią, że jego genetyczne aberracje nie wpłyną na jego jakość ani długość życia – Kurduroy będzie wesołym, mimo jednego oka w pełni sprawnym i uroczym kociakiem. 

Tymczasem jego „mrugające oko” zapewniło mu sławę – i miejmy nadzieję, że również rychłą adopcję dla niego i jego całego rodzeństwa. 

Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz