Reklama

Interwencja w „obozie zagłady dla zwierząt" w Radysach

Inspektorzy TOZ dog-cat-serious © Facebook.com/OTOZ Animals

Ogromna interwencja w schronisku w Radysach, gdzie zagrożonych jest prawie 3000 zwierząt. 

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano 17.06.2020, 16:11, aktualizacja dnia 04.01.2022, 11:43

Rozpoczęła się największa jak dotąd interwencja w Polsce poświęcona ratowaniu zwierząt. Ponad 100 osób, w tym nie tylko wolontariusze i członkowie wielu organizacji ochrony zwierząt, ale również inspektorzy, weterynarze, policja i prokuratura, przeszukują schronisko w Radysach. 

 

Ważny moment dla bezdomnych zwierząt w Polsce Prokurator razem z organizacjami ochrony zwierząt wchodzi do "schroniska"...

Posted by OTOZ Animals on Wednesday, June 17, 2020

Radysy to jedno z największych schronisk dla zwierząt w Polsce. Przebywa tam na raz łącznie około 3000 zwierząt. Warunki są skrajnie trudne. Przepełnione kojce, w których mieszka po kilkanaście psów, brak opieki i odpowiedniego wyżywienia. Psy, a zwłaszcza szczenięta, umierają w Radysach masowo. Szacuje się, że w pierwszych miesiącach

2020 roku ze schroniska wywieziono  zwłoki psów o łącznej wadze 4 ton! Z tego powodu schronisko to znane jest też pod niechlubną nazwą obozu koncentracyjnego dla zwierząt. 

Kilkanaście organizacji walczy o zwierzęta

OTOZ Animals, TOZ Augustów, Fundacja „Mondo Cane”, TOZ Suwałki, Warmińsko-Mazurskie Stowarzyszenia Obrońców Praw Zwierząt w Pasłęku, Towarzystwo Przyjaciół Zwierząt Otwocki Zwierzyniec i Stowarzyszenie „Pogotowie dla Zwierząt” wspólnie walczą o lepsze jutro dla zwierząt przebywających w Radysach. 

Z tym, co dzieje się w Radysach, od lat walczyć próbują organizacje ochrony praw zwierząt. Radysy mają podpisane umowy z ponad 100 gminami w Polsce. Są najtańsi, zatem gminy chętnie podpisują umowy nie martwiąc się o to, co faktycznie dzieje się potem ze zwierzętami. Ilość zwierząt, które dostaje się pod opiekę schroniska w Radysach jest ogromna. Z chwilą, kiedy zwierzę przekracza próg tego schroniska jego życie jest zagrożone.  

W Radysach praktycznie nie ma adopcji. Problem z odzyskaniem zwierząt mają również opiekunowie, którym zwierzę uciekło i zostało odwiezione do tego schroniska. Mówi się, że jeśli zwierzę weszło za bramę schroniska, to już z niego żywe nie wyjdzie. 

 

Radysy - szczeniak w bardzo złym stanie Ratujemy pierwszego szczeniaka chorego na parwo Kroplowka i leki podane Stan psa niestety bardzo zły, ale walczymy!

Posted by OTOZ Animals on Wednesday, June 17, 2020

To pierwsza z cyklu kilku interwencji zaplanowanych w tym schronisku.  Celem interwencji jest nie tylko odebranie Radysom najbardziej poszkodowanych zwierząt, ale również doprowadzenie do tego, by schronisko nie mogło przyjmować zwierząt.

Jak poinformowało OTOZ Animals, ostatecznie udało się uratować i odbebrać 70 psów i 1 kota.

 

W nocy zakończono czynności w Radysach. Uratowano i odebrano 70 psiaków i 1 kota Cała akcja trwała od świtu do późnych...

Posted by OTOZ Animals on Thursday, June 18, 2020

Na stronie ratujemyzwierzaki trwa zbiórka, która pozwoli na zorganizowanie kolejnych interwencji. Na razie zebrano prawie 300.000 zł. Potrzeba znacznie więcej. 
 

Zostaw komentarz

0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz