Reklama

Troje kociąt wchodzi do sklepu Makro: pracownicy nie wiedzą, co robić

Pracy w schronisku towarzyszy cały wachlarz emocji. Ale zaskoczenie nie należy do tych najczęściej występujących. Dlatego to, co się wydarzyło ostatnio w Szczecinie, wywołało wśród pracowników tamtejszego schroniska niemałą sensację.

Przez Agnieszka Marczak

Opublikowano 19.06.2020, 12:03, aktualizacja dnia 24.03.2021, 16:50

Kociaki na sprzedaż?

Kilka dni temu po supermarkecie Makro w Szczecinie biegało troje kilkutygodniowych kociąt. Na terenie sklepu były wraz ze swoją mamą. Na razie nie wiadomo, jak to się stało, że koty znalazły się na terenie sklepu. Na pewno nie stanowiły części sklepowego asortymentu, możliwe, że zostały wniesiona na teren przez kocią matkę.

Pracownicy supermarketu po zauważeniu czworonożnych „klientów” zadzwonili po pomoc szczecińskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. W konsekwencji nietypowej interwencji TOZ zwierzaki zostały przewiezione do pobliskiego schroniska, a wkrótce zostaną przekazane do adopcji.

 

Niektóre interwencje nawet nas zaskakują 😳🙈 Na zakupy poszły 3 kociaki, wszystkie są już bezpieczne u nas ❤

Posted by Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami Oddział w Szczecinie on Tuesday, June 16, 2020

Podrzucone czy wniesione?

Inspektorzy badający sprawę są pewni, że nie doszło do podrzucenia kotów. Możliwe natomiast, że kotka urodziła maluchy gdzieś na zapleczu sklepu albo w okolicy.

– Tak naprawdę, to nie wiemy, jak to możliwe, że miot kociąt ze swoją mamą znalazł się na terenie sklepu. Otrzymaliśmy zgłoszenie, że na terenie sklepu znajdują się trzy kotki i ich matka. Kocica szukała dla siebie i małych bezpiecznego kąta i wybrała akurat sklep. Koty są w dobrym stanie, choć są lekko dzikie i wymagają procesu socjalizacji – mówi Karolina Winter-Zielińska z TOZ w Szczecinie.

Dowiedz się, jak wygląda socjalizacja kota

Życzymy kociętom, by szybko znalazły dom i opiekunów, którzy za nie będą chodzili do supermarketów. Po karmę, oczywiście.

Zajrzyj do wyszukiwarki adopcyjnej Wamiz i adoptuj kociaka

Źródło: wszczecinie.pl