Reklama

Porzuca przed schroniskiem psa w klatce i w kagańcu. Zapomina jednak o jednym szczególe...

Pies_w_klatce dog-angry

Myślał, że jest sprytny, ale sprawiedliwość go dopadła. 

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano , aktualizacja dnia

Kiedy pracownik schroniska w Vaux le Penil wyszedł zamknąć bramę zauważył, że obok niej ktoś zostawił klatkę. Kiedy podszedł bliżej, okazało się, że w klatce znajduje się pies z założonym kagańcem. Biedactwo trzęsło się z zimna i niepokoju. 

Tchórzliwie porzucony pies

Pies wydawał się kompletnie nie rozumieć co się stało i dlaczego jest w tym dziwnym, nieprzyjaznym miejscu. Dlaczego jest przywiązany do klatki i ma na pysku kaganiec. Przecież to nie spacer?! 

Wolontariusz szybko zaopiekował się psem, a nagranie klatki ze zwierzęciem opublikował w social media w nadziei na znalezienie właściciela. 

Opiekun zapomina o chipie 

Kiedy zbadano psa okazało się, że szukanie osoby, która tchórzliwie porzuciła psa przez sieci społecznościowe nie jest konieczne. Pies był zaczipowany, o czym najwyraźniej opiekun zapomniał!

Bardzo szybko odnaleziono opiekuna, który prawdopodobnie nie zdawał sobie sprawy z tego, że będzie to tak szybko możliwe. Za porzucenie psa grozi mu kara do 2 lat więzienia i do 30.000 euro grzywny. 

 

Bonsoir, Merci à vous chers propriétaires de nous avoir lâchement abandonné votre chien à 20h30 alors que le refuge était fermé. Heureusement pour votre chien une personne de la fourrière était encore présente pour récupérer le loulou et lui éviter une nuit seul dans le froid et surtout dans une cage avec une muselière . Nous vous rappelons que votre chien est identifié et que nous avons vos coordonnées. L'abandon d'un animal domestique, apprivoisé ou tenu en captivité est puni d'une peine allant jusqu'à 2 ans de prison et 30 000 € d'amende. Nous allons prendre soin de lui il sera mieux chez nous. Bonne soirée à tous

Posted by La SPA - Refuge de Vaux le Pénil on Friday, June 19, 2020

 

Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz