Reklama

Ranny staffordshire bull terier

Baz po spotkaniu ze złodziejem

© Facebook.com/DailyMail

To, czego dokonał ten staffik by obronić swój dom przed złodziejem, jest niesamowite

Przez Sabina Stodolak Redaktor

Opublikowano aktualizacja dnia

Gdyby nie ten bohater, rodzina straciłaby wszystko. 

Horror po powrocie do domu 

Kiedy Sarah Greenway mieszkająca w Brisbane, wróciła z pracy do domu, przeżyła szok. W mieszkaniu był ogromny bałagan i wszędzie było pełno krwi! Przerażona, zaczęła szukać swojego psa o imieniu Baz. Niestety, pies nie odpowiadał. W panice zaczęła biegać po okolicy, aż w końcu spotkała sąsiada, który wyjaśnił jej co się stało. 

Okazało się, że jej pies, z bardzo poważnymi obrażeniami pyska, jest u weterynarza. Sąsiad zawiózł go do leczenia natychmiast po tym, jak ranny staffik, całkowicie zdezorientowany, doczołgał się pod jego drzwi. 

Staffordshire bull terier – dowiedz się więcej o tej rasie.

Baz obrońcą domu

Okazało się, że w czasie, kiedy Sarah nie było, do jej domu próbował dostać się złodziej. Wybił okno i uzbrojony w łom próbował wedrzeć się do mieszkania. 

Baz natychmiast zareagował. Rzucił się na intruza. Złodziej broniąc się, kilkukrotnie uderzył psa łomem. Zmasakrował mu pół pyska i złamał kość żuchwy. Mimo tak dramatycznych obrażeń, Baz był w stanie wystarczająco przestraszyć złodzieja, że ten uciekł niczego nie kradnąc. 

Za obronę domu Baz zapłacił bardzo wysoką cenę. Jego opiekun zresztą również, bo rachunek za leczenie psa i pierwszą operację wynosi ponad 2000$. Aby pies odzyskał sprawność potrzebne będą kolejne operacje. 

Moje serce się łamie, ilekroć patrzę na to, jak męczy się jedząc czy nawet ziewając. Wszystkie jego przednie zęby są stracone – mówi Sarah. Nadal jest nieco roztrzęsiony i reaguje na każdy hałas, ale poza tym radzi sobie świetnie a my dajemy mu mnóstwo miłości – dodaje. 

Choć ta historia jest bardzo smutna, to pokazuje, jak bardzo każdy pies (nie tylko staffik) jest w stanie walczyć o swój dom i bezpieczeństwo swojej rodziny. Trzymamy kciuki za szybką rekonwalescencję Baza. 
 

 

Więcej wiadomości o...

Co sądzisz o tym artykule?

Dziękuję za odpowiedź!

Dziękuję za odpowiedź!

Zostaw komentarz
Dodaj komentarz
Chcesz udostępnić ten artykuł?