Reklama

Szczeniaki husky

Para rzuca pracę, kupuje dwa psy husky i spełnia marzenie swojego życia!

Przez Agnieszka Marczak Redaktor

Opublikowano aktualizacja dnia

Rzuć pracę w korpo i wyjedź w Bieszczady. Nie, nie, to nie ta bajka. Pewna para ze Skandynawii, znudzona dotychczasowym życiem, porzuciła pracę i… zainwestowała w psie zaprzęgi.

Marzenia, które się spełniają

Kto nie lubi od czasu do czasu pomarzyć o tym, by wywrócić swoje życie do góry nogami? Chyba wszystkim zdarza się znudzić codziennością i popłynąć wyobraźnią na głębokie wody przygody. Pewna para z Norwegii dała się ponieść i zrezygnowała z nudnego życia w mieście, by całkowicie oddać się swojej pasji.

Mia i Audun od dawna marzyli, żeby poświęcić swoje życie opiece nad psami. W 2010 roku wreszcie nadszedł czas, by spełnić swoje marzenia. Para kupiła dwa szczenięta husky i przeprowadziła się na północ Norwegii do Longyearbye. Niedługo potem małżeństwo wpadło na pomysł, by założyć firmę psich zaprzęgów.

Przedsiębiorstwo, które nazwali Svalbard Husky, ma bogatą ofertę wycieczek psim zaprzęgiem przez bajkowe norweskie krajobrazy. Największą popularnością cieszą się wyprawy do jaskiń lodowcowych oraz w miejsca, gdzie rozciągają się piękne widoki na zorzę polarną.

Dziś rodzina składa się z ponad 100 psów rasy husky. Wszystkie zwierzaki zarabiają na swojej pracy i dostają codziennie odpowiednią dawkę miłości. Jak piszą Mia i Audun na stronie internetowej swojej firmy: każdego psa traktują tak, jakby mieli tylko jednego.

Natura przede wszystkim

Niestety, skutki globalnego ocieplenia można odczuć nawet w ich raju, dlatego para ogranicza liczbę turystów, by jak najmniej ingerować w okoliczny krajobraz. W końcu dla Mii i Auduna nie najważniejszy jest biznes, a spokojne życie w pięknym otoczeniu wraz z ogromną rodziną ukochanych psów.

Brzmi jak marzenie?

Źródło: svalbardhusky.no

Więcej wiadomości o...

Co sądzisz o tym artykule?

Dziękuję za odpowiedź!

Dziękuję za odpowiedź!

Zostaw komentarz
Dodaj komentarz
Chcesz udostępnić ten artykuł?