Reklama

Kujawy: dzik rusza za psem, ale to co dzieje się później zaskakuje wszystkich

Pies_i_dzika_swinka dog-wow © Facebook.com/Bydgoski Wyszogród

Widziano ich w wielu miejscach. Nikt nie wie, jak to się stało, że prowadzają się razem… 

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano 02.08.2020, 18:00, aktualizacja dnia 04.01.2022, 11:42

Na łamach Wamiz.pl pisaliśmy już o wielu niezwykłych przyjaźniach: owczarka z sową, kundelka z gołębiem a nawet kota z jeżem. Nie mieliśmy jednak jeszcze w Polsce aż tak nietypowej pary, choć trzeba przyznać, że o przyjaźni psa ze świnką też już pisaliśmy, ale wtedy chodziło  o świnkę morską a nie dziką. 

Ta para została zauważona po raz pierwszy w okolicach drogi krajowej nr 5 do Topolna. Kundelek i mała dzika świnka tuptały sobie ramię w ramię (czy  może raczej łapa w raciczkę).

Niewielkich rozmiarów dzik jest jeszcze młody, a czarny pies wygląda na już dojrzałego. Ewidentnie świetnie się ze sobą czują. Mieszkańcy okolic widywali tę niezwykłą parę już wielokrotnie. 

Skąd taka nietypowa para nie wiadomo. Nikt z przypadkowych świadków ani mieszkańców nie przyznaje się do pieska. Sołtys gminy Topolno również nie wie, kim może być odważny pies, który skumał się z dzikiem, choć sama widziała parę, która wbiegła jej przed maskę samochodu.

Na szczęście, jak na razie dzik i pies są nie są agresywne i nie wchodzą w szkodę. Są jednak płochliwe i bardzo trudno zrobić im zdjęcie. Miejmy nadzieję, że ta przyjaźń przetrwa! 

 

Ciekawa historia z okolic grodziska w Topolnie. Zwierzęta wyraźnie lubią grodziska. Również na Wyszogrodzie spotyka się...

Posted by Bydgoski Wyszogród on Wednesday, July 8, 2020

 

Zostaw komentarz

0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz