Reklama

13-letnia suczka adoptuje kociaka i odzyskuje radość życia

pies i kot dog-cat-wow

Emma z Yorkshire w Wielkiej Brytanii rozpoczęła poszukiwania nowego członka rodziny kilka miesięcy temu, kiedy odszedł jeden z jej psów. Nie planowała jednak, że towarzyszem 13-letniej suczki Maggie zostanie mały kotek i że relacja zwierząt będzie tak niezwykła. 

Przez Marysia Sinkiewicz

Opublikowano , aktualizacja dnia

„Miałam innego psa, ale niestety zmarł 18 miesięcy temu. To było dla mnie bardzo trudne przeżycie. Maggie także rozpaczała”, powiedziała Emma dla Love Meow. „Niedawno zdecydowałam, że kot może okazać się doskonałym dopełnieniem naszej rodziny”.

Początek pięknej przyjaźni

Emma natknęła się na małą szykretową kotkę o imieniu Minnie i zachwyciła się nią. Ten maluch miał te same kolory, co Maggie. Kotka Minnie pojawiła się w nowym domu dwa miesiące temu.

Przedstawiono ją jej nowej psiej przyjaciółce, która natychmiast się nią zauroczyła.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by ❤ Minnie ❤ (@minnieprincesspaws) on

Początkowo maluch był nieco nieśmiały i niepewny, ponieważ nigdy wcześniej nie spotkał psa, ale łagodny charakter Maggie szybko ją uspokoił. Zanim opiekunowie się zorientowali, mała kotka wtulała się w futro Maggie, jakby byli przyjaciółmi od zawsze.

Jak matka z córką

Odkąd kotek zamieszkał z rodziną, Maggie zaczęła wykazywać instynkty macierzyńskie. „Myślę, że Maggie uważa, że jest mamą Minnie, ponieważ ich umaszczenie jest bardzo podobne” – powiedziała Emma.

Minnie lubi bawić się ogonem Maggie, rzucać się na nią, gdy ta nie patrzy, lub atakować ją od tyłu. Słodka Maggie nie ma nic przeciwko wszystkim wybrykom kotki. Zwierzaki zaprzyjaźniły się do tego stopnia, że kotka zaczęła przejmować od suczki psie nawyki np. codzienne spacery, w których koniecznie chce towarzyszyć.

Przychodzą też obie do łazienki pilonować swojej opiekunki Emmy, kiedy bierze kąpiel.

Widać, że Maggie odnalazła na nowo radość życia tak, jakby znów czuła się młoda.

Źródło: lovemoew.com

Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz