Reklama

Pies przez dwie godziny walczy o przeżycie. Policja jest zszokowana wyjaśnieniami opiekuna!

Pies zamknięty w samochodzie dog-angry

Niefrasobliwość i nieodpowiedzialność ludzi nie znają granic! 

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano , aktualizacja dnia

Kiedy upał staje się nieznośny, nieznośne stają się też zachowania niektórych opiekunów. 

Kilka dni temu w Schweinfurt (jednym z bawarskich miasteczek) już rankiem temperatura sięgnęła 27 stopni. Było wiadomo, że dzień będzie upalny. 

To właśnie ten dzień wybrał sobie na zakupy 74-letni opiekun psiaka. Przyjechał na parking, zaparkował w pełnym słońcu około 09:00 i wyszedł z auta na zakupy, zostawiwszy w samochodzie psa. 

Auto – piekarnik 

W zaledwie kilka minut, w samochodzie zrobiło się nieznośnie gorąco. Piesek zaczął szczekać i skamleć, by zwrócić na siebie uwagę przechodniów. Siedział tak przez prawie dwie godziny, powoli się gotując. W końcu jeden z nich zdecydował się powiadomić policję. 

Kiedy tylko służby zjawiły się na miejscu, funkcjonariusze próbowali skontaktować się z jego właścicielem. W tym czasie próbowano też bezinwazyjnie schłodzić samochód, ale nic nie działało. W końcu policja podjęła decyzję o odholowaniu pojazdu. 

Kiedy rozpoczęto procedurę, emeryt nagle się pojawił. Zdawał się kompletnie nie rozumieć, dlaczego policja robi tyle zamieszania!

Reakcja opiekuna mrozi krew w żyłach 

Policjanci w spokojny sposób próbowali wyjaśnić starszemu mężczyźnie, dlaczego nie może zostawiać psa samego w samochodzie w czasie upałów. Do opiekuna psa nie docierały jednak żadne argumenty.

Powiedział, że jeśli będzie w najbliższych dniach musiał robić sprawunki, postąpi dokładnie tak samo! 

Policjanci słysząc takie wyznanie po prostu zaniemówili. Nie zastosowali taryfy ulgowej. Wobec mężczyzny została skierowana skarga i będzie musiał odpowiedzieć za znęcanie się nad zwierzęciem. 

Źródło: wamiz.de
 

Zostaw komentarz

0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz