Reklama

Adoptują kota bengalskiego, aby dotrzymywał towarzystwa wydrze. Ich pierwsze spotkanie łapie za serce!

kot-i-wydra cat-wow

Kot Sam i wydra Pip

© Instagram - @piptheotter

Kiedy Pip trafiła do nowej rodziny, jej właściciele wiedzieli, że muszą znaleźć jej towarzysza, ponieważ wydry są bardzo towarzyskimi zwierzętami.

Przez Marcelina Smugowska

Opublikowano , aktualizacja dnia

 

Pasjonująca się kotami bengalskimi rodzina postanowiła wybrać tego właśnie zwierzaka dla swojej wydry. Decyzja nie była przypadkowa, ponieważ koty bengalskie lubią się bawić, są bardzo czułe i towarzystkie. 

Przyjaźń od pierwszego wejrzenia

Po dwóch dniach, ci dwaj kumple byli wprost nierozłączni, dlatego rodzina wydry Pip i kota Sama kota postanowiła stworzyć dla nich wspólny pokój, w którym będą mogli się wspólnie się bawić i spać. 

Teraz dwa przyjaciele mogą dotrzymują sobie towarzystwa przez cały czas. Razem śpią, bawią się, a czasami nawet wspólnie jedzą. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by PIP•SAM•ROX•YUKA•BOB•R&S•L&L (@piptheotter) on

Dlaczego wydra?

Dlaczego para opiekuje się wydrą? Jeden z  opiekunów pracuje w zoo. Pewnego dnia, jedna z wydr w zoo urodziła pięcioro młodych. Ponieważ wydry mają tylko cztery wymiona, nie było pewności, czy matka poradzi sobie z wykarmieniem wszystkich młodych.

Kilka tygodni po urodzeniu, jedna z małych wydr miała problemy z rozwojem i wzrostem. W ten sposób Pip z zoo przeniosła się do nowego domu. Dzięki temu miała zagwarantowaną stałą i czułą opiekę. 

Przez kilka tygodni, karmiono ją co dwie godziny, dzień i noc. Pip wyrosała na silną i zdrową wydrą.

UWAGA: Posiadanie dzikich zwierząt w domu jest zabronione. Wydry to zwierzę, które mogą być nieprzewidywalne, dlatego lepiej jest je obserwować je dystansu.

Zobacz również: Niewiarygodne spotkanie wydry z małym kotkiem

 

Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz