Reklama

Labrador w ostatniej chwili uratował życie 14-letniemu chłopcu

nastolatek-z-labrdorem dog-wow

Darren ze swoim labradorem Douglasem

© Daily Record

Nie od dziś wiadomo, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka. Na własnej skórze przekonał się o tym 14-letni Darren Dawson z hrabstwa North Lanarkshire, w południowej Szkocji. Nastolatek zawdzięcza życie swojemu bohaterskiemu labradorowi!

Przez Marcelina Smugowska

Opublikowano , aktualizacja dnia

Jak każdego dnia, chłopiec przygotowywał się do szkoły, kiedy niespodziewanie doznał rzadkiej odmiany udaru mózgu, która spowodowała paraliż prawej strony ciała. 

Labrador retriever Douglas, który stał obok chłopca, szybko zorientował się, że z nastolatkiem dzieje się coś niepokojącego. Pobiegł natychmiast do kuchni, w której znajdowała się mama 14-latka, Liz.

Bohaterska interwencja

Kobieta początkowo myślała, że czworonóg jest głodny, dlatego przyszedł do kuchni. Jednak gdy pies zaczął biegać między kuchnią a pokojem, wzbudziło to jej podejrzenia. Postanowiła sprawdzić, co się dzieje i poszła za zwierzęciem. Labrador doprowadził Liz do syna, który leżał nieprzytomny na podłodze.

Przestraszona, natychmiast wezwała pogotowie, które zabrało Darrena do szpitala. Lekarze walczyli z czasem, aby uratować jego życie. Okazało się, że 14-latek cierpi na bardzo rzadką wadę układu naczyniowego. Gdyby nie szybka interwencja psa, sytuacja mogłaby się zakończyć tragicznie. 

Chłopiec po długim pobycie w szpitalu powoli wraca do sił, jednak wciąż czeka go długa rehabilitacja. Życzymy dużo zdrowia! 

Źródło: dailyrecord.co.uk

 

Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz