Reklama

Kiedy pies dostaje udaru słonecznego, opiekun wpada w panikę. Wtedy pojawia się niespodziewany supebohater!

wędrówka-po-parku dog-wow

Wędrówka po parku

© Unspalsh

Ta historia pokazuje, że nie wszyscy superbohaterowie noszą pelerynę, niektórzy po prostu mają buty turystyczne i pracują w lasach parku narodowego w Stanach Zjednoczonych.

Przez Marcelina Smugowska

Opublikowano , aktualizacja dnia

Do tej nietypowej sutacji doszło blisko miesiąc temu w górach Delaware Water Gap na terenie National Recreational Area. Wtedy panował tam nieznośny upał, a temperatura sięgała ponad 32 stopnie. Tego dnia Lexie Daniel i jej przyjaciel byli świadkami heroicznego czynu, który uratował życie psa. 

Udar słoneczny u psa

Lexie i jej przyjaciel wędrowali po parku narodowym, kiedy gdy spotkali mężczyznę, którego pies doznał udaru słonecznego. Od razu podali czworonogowi wodę. Niestety, to nie wystarczyło, aby zwierzę stanęło na nogi. 

Sam właściciel psa był zbyt zmęczony, aby nieść psa, dlatego zadzwonił po ratowników, aby jak najszybciej przyjechali i udzieli mu pomocy.

Strażnik leśny Kris Salapek szybko do nich dotarł. Mężczyzna natychmiast położył psa na swoich ramionach i zaczął sam znosić wyczerpanego czworonoga z gór na własnych barkach. 

Niósł psa przez ponad godzinę

Strażnik niósł psa przez bardzo długo i w dodatku po bardzo skalistym terenie. Kiedy w końcu zbliżyli się do potoku, mężczyzna położył psa w wodzie i polał jego rozgrzaną głowę wodą. Potem dalej niósł go na swoich ramionach.

Właściciel czworonoga zszedł ze szlaku trochę szybciej, aby dostać się do swojego samochodu. Gdy tylko strażnik dotarł na miejsce, właściciel mógł natychmiast włożyć pupila do samochodu i zabrać go na pogotowie weterynaryjne

W międzyczasie okazało się, że pies czuje się nieco lepiej i podnosi głowę. 

Prawdziwy bohater

Lexie opublikowała zdjęcia ze swojej podróży na Facebooku. Ta niezwykła historia viralowo obiegał sieć. Post polubiono ponad 55 tysięcy razy, a internauci nie szczędzili słów podziwu dla strażnika. 

W końcu, nie ulega najmniejszej wątpliwości, że Kris Salapek to bohater z prawdziwego zdarzenia.

Na szczęście pies czuje się znacznie lepiej, tak samo jak jego pan! Pozostaje nam tylko podziwiać odwagę tego strażnika i podziękować mu za uratowanie tego psa! 

 

I need to make a huge shoutout to a park ranger at mt Tammany in NJ. His name is K Salapek. Upon heading back down from...

Posted by Lexie Daniel on Tuesday, June 23, 2020

 

 
Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz