Reklama

Niepełnosprawny pies został porzucony dwukrotnie w ciągu jednego dnia, ale potem sprawy nabrały niespodziewanego obrotu

Tintin - niepełnosprawny pies porzucony przez opiekunów. dog-angry

Pies z amputowanymi przednimi łapami zostaje porzucony na przedmieściach brazylijskiego San Leopoldo. Kamera przemysłowa rejestruje ucieczkę właścicielki zwierzęcia, a internauci nie pozostają jej dłużni.

Przez Agnieszka Marczak

Opublikowano , aktualizacja dnia

Trudno w to uwierzyć, ale niepełnosprawny pies o imieniu Tintin został porzucony przez swoich opiekunów nie raz, a dwa razy. I to tego samego dnia!

Film, który łamie serce

Pierwsza próba porzucenia zwierzęcia została uchwycona na nagraniu z kamery CCTV. Na filmie widać wysiadającą z samochodu kobietę i wyjmującą z tylnych siedzeń dwa psy.

Po chwili, ku naszemu zaskoczeniu, pozwala jednemu z nich wrócić do samochodu, podczas gdy drugiego gwałtowanie odpycha, tak że ten nie może się ruszać. Bez chwili wahania kobieta odjeżdża i zostawia niepełnosprawnego zwierzaka na pastwę losu.

Do dwóch razy sztuka   

Jeszcze tego samego dnia, błąkający się pies został znaleziony przez męża kobiety. Ale ten, zamiast zabrać Tintina do domu, zawiózł go do schroniska.

Szef instytucji zajmującej się ochroną zwierząt w Sao Leopoldo, Anderson Ribeiro, powiedział, że mężczyzna przyprowadził do schroniska niepełnosprawnego psa, twierdząc, że znalazł go na ulicy. Ale ponieważ zwierzak nosił obrożę, Ribeiro szybko się zorientował, że nie jest to bezpański pies i postanowił zawiadomić policję.

Właściciele usłyszeli zarzuty

Funkcjonariuszom udało się zidentyfikować właścicieli i niedługo potem postawić im zarzut znęcania się nad zwierzętami. Grozi im grzywna i kara pozbawienia wolności od 3 do 12 miesięcy.

W poszukiwaniu kochającego domu

Na szczęście, nagranie nie zostało niezauważone. Na samym Twitterze odtworzono je ponad 87 tysięcy razy. Dzięki nagłośnieniu sprawy wiele osób zainteresowało się historią Tintina i zgłosiło chęć adopcji.

Tintin szybko znalazł nowy dom, w którym jest otoczony opieką i miłością.

Jeśli marzysz o tym, by dać zwierzakowi dom, zajrzyj do wyszukiwarki adopcyjnej Wamiz

Latem, także w Polsce, porzucanych jest wiele zwierząt. Nie bądźcie obojętni i jeśli widzicie błąkającego się psa, zadzwońcie po pomoc do najbliższego schroniska, na policję bądź straż miejską.

Źródło: DailyMail

Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz