Reklama

Pies ledwo dyszy w rozgrzanym samochodzie pod Biedronką. Wyjaśnienia właścicielki są szokujące

Pies w samochodzie dog-angry

Zdjęcie ilustrujące

© Pixabay

Każdego lata policja apeluje, by nie pozostawiać zwierząt w zamkniętym samochodzie. Po kilku minutach temperatura w pojeździe sięga nawet 50 stopni, a w organizmie czworonoga dochodzi do nieodwracalnych zmian. Tym bardziej szokuje, że wciąż znajdują się osoby, które nic sobie nie robią z ostrzeżeń weterynarzy i policji.

Przez Agnieszka Marczak

Opublikowano , aktualizacja dnia

 

Tydzień temu we wtorek około południa w Kobylnicy przechodzień zauważył, że w jednym z samochodów na parkingu przed Biedronką został zamknięty pies.

- Przed Biedronką w Kobylnicy zaparkowany był samochód na bytowskich blachach. W środku, w zostawionym na słońcu samochodzie, siedział pies. Ciężko oddychał, ziajał – o całym zdarzeniu opowiedział portalowi GP24.pl

Dzięki interwencji przechodnia udało się uratować psu życie.

Początkowo mężczyzna nie wiedział, co robić. Nie chciał wybijać szyby w samochodzie, więc zwrócił się do ochrony sklepu z prośbą o pomoc.

- Ochroniarz nie przejął się sytuacją i odpowiedział, że to już nie jego teren.

Mężczyzna, nie poddając się, zadzwonił więc na policję. Funkcjonariusze zezwolili mu wybić szybę w samochodzie.

- W międzyczasie ochroniarz chyba nadał komunikat przez radio w markecie, bo zjawiła się właścicielka psa. Okazało się, że na zakupy przyjechała z dziećmi, a okna nie uchyli szerzej, bo jej samochód ukradną.

Niewiele czasu na ratunek

Psy nie pocą się w takim stopniu jak ludzie. Regulują więc temperaturę swojego ciała poprzez dyszenie, próbując stracić ciepło przez błony śluzowe pyszczka i nosa. Dyszenie jednak powoduje dużą utratę wody. Następuje ograniczenie przepływu krwi do wszystkich narządów.

Gdy temperatura psa osiągnie 44°C pojawia się niewydolność nerek, krwawienie wewnętrzne, a do mózgu nie jest dostarczany tlen. Zatem nawet jeśli na zewnątrz jest 22°C, to wewnątrz samochodu temperatura może wzrosnąć do 47°C w ciągu zaledwie godziny!

Kiedy zauważymy, że w samochodzie jest zamknięte małe dziecko albo zwierzę, musimy natychmiast interweniować. Należy zadzwonić na numer alarmowy 112. Dyspozytor wyśle wtedy na miejsce policję, która podejmie akcję ratunkową.

Jednocześnie przypominamy, że w Polsce znęcanie się nad zwierzętami grozi karą grzywny oraz ograniczenia lub pozbawienia wolności do lat 3.

Źródło: GP24

Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz