Reklama

Beagle będący pod "opieką" narkomana trafia do schroniska: życie psa staje pod znakiem zapytania

Wychudzony pies beagle. dog-angry

Użytkownicy Facebooka z zapartym tchem śledzą losy Charliego. Ten 10-letni, skrajnie wygłodzony beagle, walczy o życie po tym, jak został zabrany z domu narkomana, który był jego "opiekunem".

Przez Agnieszka Marczak

Opublikowano , aktualizacja dnia

Wygłodzony 10-latek

Jak donosi schronisko dla zwierząt w niemieckim Zwickau, parę tygodni temu trafił tam skrajnie wygłodzony pies rasy beagle. Jego opiekun od dłuższego czasu nie dawał mu jedzenia ani wody. W momencie trafienia do schroniska pies ważył zaledwie 7 kilogramów, podczas gdy norma dla samca tej rasy mieści się pomiędzy 13 a 18 kg!

Sprawa wyszła na jaw, kiedy uzależniony właściciel zwierzęcia miał być przeniesiony do placówki socjalnej. Pracownik społeczny, który miał się tym zająć, zadzwonił do schroniska z prośbą o przyjęcie 10-letniego psa uzależnionego. Przez telefon powiedział, że właściciel dobrze zajmował się zwierzęciem.

 

UPDATE: https://www.facebook.com/tierschutzvereinzwickau/photos/a.264699996886021/3261377800551544/?type=3&...

Posted by Tierschutzverein Zwickau und Umgebung on Tuesday, July 14, 2020

Tymczasem wygląd psa wskazywał na coś zupełnie odwrotnego. Kiedy Charlie trafił do placówki, był w fatalnym stanie, nie mógł wstać, wyglądał jak odarty ze skóry. Był wyczerpany z głodu i pragnienia.

Psa czeka długa rekonwalescencja

Długie głodzenie zwierzęcia może spowodować trwałe uszkodzenie narządów wewnętrznych, pracownicy schroniska czekali więc jak na szpilkach aż przyjdą wyniki krwi Charliego. Na szczęście okazało się, że mimo wygłodzenia, najważniejsze organy pieska są zdrowe. Zwierzak cierpi jednak na anemię.

Ponadto, pracownicy schroniska muszą być bardzo uważni przy podawaniu mu jedzenia. Zbyt duża ilość karmy za jednym razem powoduje u wygłodzonego psa ciężką biegunkę. Charlie ma również problem z suchą skórą i ropiejącymi uszami. Wciąż trudno mu wstawać, ale coraz lepiej wychodzi mu chodzenie. To dobry znak: tkanka mięśniowa zaczęła się odbudowywać.

 

Für alle, die den kleinen Charlie auch ins Herz geschlossen haben, hier neue Nachrichten. Charlie erholt sich langsam...

Posted by Tierschutzverein Zwickau und Umgebung on Friday, July 24, 2020

Kiedy stan Charliego się ustabilizuje, pies zostanie przekazany do adopcji. Zatem życzymy mu rychłego powrotu do zdrowia i wraz z innymi internautami kibicujemy mu, śledząc jego losy w mediach społecznościowych.

 

Wenn Charlie lesen könnte, er würde sich über all die guten Wünsche sicher freuen. Heute geht es ihm besser, in winzigen...

Posted by Tierschutzverein Zwickau und Umgebung on Friday, July 17, 2020
Jeśli Ty też chcesz adoptować psa, koniecznie zarzyj do naszych ogłoszeń adopcyjnych
Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz