Reklama

Skierniewice: labrador trafia do schroniska, ale nikt nie podejrzewa, że ma ukryty talent

Urwis - pies terapeuta dog-wow

Ten pies przeszedł drogę od zera do milionera! Kiedy pojawił się w schronisku, nikt nie podejrzewał, że ma taki ukryty talent.

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano , aktualizacja dnia

Do schronisk trafiają różne psy. Nie zawsze wiadomo, jaka jest ich historia i co sprawiło, że stały się bezdomne i pojawiły się w schronisku. Jednym z takich tajemniczych psów był Goguś – labrador, który okazał się nieoszlifowanym brylantem. 

Goguś trafił do schroniska w Skierniewicach. Nie było jasne skąd się wziął, ani jakie były jego wcześniejsze doświadczenia życiowe. Pojawił się i czekał na nowy dom. 

Psiaki i Dzieciaki szukają psa terapeuty 

Na Gogusia uwagę zwróciła firma Psiaki i Dzieciaki, która organizuje zajęcia dogoterapii dla dzieci i zajmuje się behawiorystyką psów. Już pierwszy spacer z Gogusiem okazał się wyjątkowy. Pies był grzeczny i zachowywał się nienagannie. Miał zadatki na dobrego terapeutę. Firma podjęła decyzję o adopcji psa. 

Goguś staje się Urwisem

Ze względu na to, że pies miał pracować z dziećmi, zmieniono mu imię na Urwis i rozpoczęto trening. Okazało się, że Urwis ma wrodzony talent i wszystkie komendy łapie w lot! Bez problemu w bardzo krótkim czasie zdobył umiejętności umożliwiające mu zdanie egzaminów certyfikacyjnych na psa terapeutę. 

Wprawdzie ze względu na covid-19 trzeba było nieco poczekać na możliwość odbycia egzaminu, ale dziś już Urwis jest certyfikowanym psim terapeutą. A jeszcze niecały rok temu był po prostu kolejnym zagubionym psem w schronisku! 

 

🐶 Witajcie! 🐶 Chcielibyśmy wam dzisiaj opowiedzieć historie naszego psiego pracownika. 🦮 Przypomina ona trochę...

Posted by Psiaki i Dzieciaki on Saturday, July 25, 2020

Warto zainteresować się psami ze schronisk – nigdy nie wiemy, jakie skarby kryją się w ich spragnionych miłości serduszkach! 

Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz