Reklama

Labrador z 20 kg nadwagi musiał zostać zniesiony na noszach z Olimpu

Labrador na noszach dog-sad © Facebook.com/Soft Rock 106.5 WBMW

Ten trekking nie zakończył się dla psa sukcesem. 
 

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano , aktualizacja dnia

Wysoka temperatura i zbyt duży wysiłek fizyczny mogły skończyć się dla Leo tragicznie. Na szczęście udało się psa znieść z góry, zanim doszło do tragedii. 

Trekking w upał to zły pomysł

Leo wybrał się na wycieczkę ze swoim opiekunem około 11 rano. Mieli zdobyć Olimp. Choć nazwa góry kojarzy się z Grecją, nie chodzi o znaną siedzibę bogów, lecz o Olympus Mountain w stanie Utah – jeden z najbardziej rozpoznawalnych szczytów w dolinie Salt Lake, o wysokości 2751 m n.p.m. 

Po kilku godzinach marszu, labrador zaczął wykazywać oznaki dużego zmęczenia i odwodnienia. Temperatura powietrza dochodziła do 37 stopni a Leo waży prawie 55 kg, czyli ma prawie 20 kg nadwagi! 

Opiekun próbował go ochłodzić i nawodnić, ale kiedy jego działania nie przynosiły poprawy, a zapasy wody się skończyły, postanowił poprosić o pomoc. 

Dwie grupy ratowników ruszają na pomoc

Na pomoc pechowemu opiekunowi wyruszyły dwie grupy ratowników wyposażonych w nosze oraz spore zapasy wody. Kiedy w końcu udało się im dotrzeć do Leo, pies był tak spragniony, że wypił 4-5 litrów wody. Aby pomóc mu obniżyć temperatur wykorzystano wentylatory na baterię. 

Mimo tego wsparcia, labrador był nadal zbyt zmęczony, by móc samodzielnie zejść z góry – trzeba było zapakować go na nosze i znieść. W końcu, około 22:00 udało się zejść i  Leo był bezpieczny. Cała akcja ratownicza zajęła 6 godzin 20 minut. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo, choć minie kilka dni, zanim jego nerki będą znów prawidłowo filtrować. 

 

Labrador ‘Leo’ rescued from Mount Olympus; SAR volunteers caution of heat exhaustion

Posted by Soft Rock 106.5 WBMW on Friday, July 31, 2020

Wybierasz się z psem na wycieczkę? Upewnij się, że pies poradzi sobie z trasą. Nie forsuj psa w upalne dni! 

Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz