Reklama

Ten kot ma niezwykły zawód – nie zgadniecie jaki!

Kocia łapa trzyma bilety do teatru cat-wow
© Twitter.com/MikioKatura

Ten mieszkający w Tokio kot, wbrew pozorom, pełni w swoim miejscu pracy ważną rolę!

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano 06.08.2020, 06:32, aktualizacja dnia 24.03.2021, 18:16

Kot Girori poza sprzedażą, ma również wprowadzić gości wybierających się na rakugo w szczególny nastrój. 

Kot bileter

Według jednego z przesądów teatralnych kot za kulisami przynosi szczęście – tym większe im większy przed przedstawieniem zrobi bałagan. Nie wolno mu jednak wejść na scenę, bo to przynosi pecha i wróży niemal pewny blamaż dla aktora. A co, jeśli kot siedzi na kasie i sprzedaje bilety? 

Girori to kot, który ma właśnie taką fuchę – pracuje w tokijskim teatrze i wydaje gościom bilety. A jeśli ktoś z nich ma szczęście, może nawet kota delikatnie podrapać. 

Dzięki takiemu kasjerowi, goście odwiedzający teatr, już od progu są odpowiednio rozbawieni, gdyż Asakusa Engei Hall specjalizuje się w rozśmieszaniu widowni.  

W teatrze wystawiane są spektakle rakugo. To specyficzna forma teatru jednego aktora. Można go porównać do naszych stand-upów, bo rakugo to też przedstawienie komiczne.

Różnica polega na tym, że japoński aktor przez całą sztukę siedzi, a kiedy udaje dialogi (a jest to ważną częścią spektaklu) mimiką i tembrem głosu odgrywa obie postacie. Do pomocy ma też dwa rekwizyty – wachlarz i mały ręczniczek, którymi odgrywa wszelkie inne przedmioty.