Reklama

Ciężarówka zatrzymana do odprawy: kiedy celnicy otwierają bagażnik są w ciężkim szoku!

Kontrola celna na granicy dog-angry

Jedno ze schronisk dla zwierząt w Alzacji bije na alarm! W połowie lipca służby celne skontrolowały furgonetkę, w której znajdowało się 98 szczeniąt w wieku od 2 do 3 miesięcy. Na domiar złego maluchy były w bardzo złym stanie zdrowia!

Przez Marcelina Smugowska

Opublikowano , aktualizacja dnia

Skandaliczne warunki transportu 

Okazało się, że były to szczenięta rasowe, które sprowadzono ze Słowacji do sklepu zoologicznego w Hiszpanii. Wiele z nich zmarło podczas wycieńczające drogi i zostało wyrzuconych z samochodu przez kierowcę i jego towarzysza.

Po kontroli celnej szczenięta zostały przejęte przez schronisko dla zwierząt. Wszystkie maluchy były odwodnione i głodne.

W dalszą drogę

Pieski przybyły do schroniska w godzinach porannych, ale niestety już po południu na wniosek władz z powrotem trafiły w ręce przewoźnika.

"Nasi pracownicy z ogromnym smutkiem musieli pożegnać te biedne zwierzęta, z których wiele jest skazanych na pewną śmierć" - napisali na Facebook'u.

Schronisko szacuje, że wiele szczeniąt nadal będzie ginąć w furgonetce przed dotarciem do celu, czyli Hiszpanii. Temperatura wewnątrz furgonetki wynosi około 40° bez klimatyzacji i z ograniczoną wentylacją.

Szczeniaki cierpią i umierają

Stowarzyszenie poinformowało, że przewoźnik ten co dwa tygodnie przenosi około 100 szczeniąt ze Słowacji do sklepu zoologicznego w Hiszpanii. 

Niestety, biorąc pod uwagę warunki w jakich są one przewożone, większość z nich jest skazana na pewną śmierć. Dlatego pracownicy schroniska poinformowali opinię publiczną o tym skandalicznym transporcie, który określili jako ”przemyt zwierząt”

Pracownicy podkreślają też, że zwierzęta trzymane są w przerażających warunkach. Złożyli również petycję do władz, aby zaostrzyć francuskie i europejskie przepisy dotyczące ochrony praw zwierząt.

 

Transport de la honte, un vrai scandale Un odieux trafic de chiots de race est pratiqué entre certains pays de l’Est,...

Posted by SPA Mulhouse - Haute Alsace on Friday, July 17, 2020

 

Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz